Príležitostná samota má svoje čaro, môžete si tak utriediť myšlienky či prevetrať hlavu. Čo tak dovolenka bez kamarátov, resp. bez nikoho, len vy, foťák, knižka a krásy krajiny? Chce to síce odvahu na cestovanie osamote, ale výsledok stojí za to!

Cestovanie s tlupou kamarátov či osamote má svoje výhody a nevýhody. Čím je účastníkov dovolenky či výletu viac, tým stúpa aj množstvo zábavy a zároveň klesá cena pobytu. Lenže niekedy je ťažké zohnať kamarátov, ktorí chcú vycestovať do krajiny, ktorá vás zaujíma a najmä v takom čase, kedy to vám vyhovuje. Keď sa už ako veľká partia kamarátov zohráte a vyberiete sa na spoznávanie krajiny, prichádza ďalší problém, a to, kedy a aké pamiatky navštíviť, jednoducho, čo robiť v ten deň. A vám nezostáva nič iné, ako podriadiť sa väčšine, však nebudete trhať partiu, nie?

Cestovanie osamote však môže byť vzrušujúcim dobrodružstvom, môžete stretnúť a zoznámiť sa s novými a zaujímavými ľuďmi a zažiť kopu nezabudnuteľných zážitkov. Najväčším stimulom k takémuto cestovaniu je možnosť voľby. Sama určujete, čo a kedy budete robiť. Čas si organizujete len vy, nemusíte počúvať či už výčitky partnera, kedy sa vrátite alebo kamarátky, ktorá by radšej šla pozrieť iné miesto. Jednoducho nebudete sa musieť niekomu prispôsobovať a máte voľnosť. Pravdepodobne si takto lepšie vychutnáte atmosféru miesta a získate hlbšie zážitky. Navyše máte možnosť si urobiť tzv. psychickú očistu, teda popremýšľať o sebe, o svojich prioritách, utriediť si myšlienky a domov sa tak vrátite s čistou mysľou a pozitívnym naladením.

Samozrejme, nemusíte hneď cestovať sama na 10 dní do ďalekých krajín. Na druhej strane také cestovanie môže byť aj nebezpečné, obzvlášť, ak chcete vycestovať do arabských krajín. V prvom rade sa musíte obrniť veľkou dávkou zodpovednosti za bezpečnosť, nech idete kdekoľvek.

V súčasnosti si máte možnosť vybrať z množstva dobrodružno-poznávacích zájazdov, kde bude o vás postarané a ako osamelí cestovatelia nebudete mať určite núdzu o spoločnosť. Na takýchto zájazdoch ide väčšinou o fyzicky náročný program, preto sa sprievodcovia snažia vytvoriť kolektív, aby účastníci držali spolu. Ak predsa len uvažujete vycestovať len sama so sebou a dali ste sa prvýkrát na takúto cestu, môžete si na začiatok urobiť predĺženú víkendovú akciu. Víkendový splav Dunajca, wellness pobyt, kúpele na dočerpanie pozitívnej energie, či rôzne fit pobyty, aj to sa môže stať prvým centrom záujmu, kde vycestujete len vy! Ak sa vám to zapáči, neskôr môžete vycestovať do vzdialenejších destinácií a na dlhší čas.

Predstavte si, že si potrebuje oddýchnuť, dopriať si fyzický aj psychický relax, potrebujete prísť na iné myšlienky, jednoducho zresetovať myseľ, chcete poznať nové miesta a odísť od pracovných stresov či ľudí. To všetko môžete zažiť, ak vycestujete sama! Pretože len tak sa budete cítiť voľná a slobodná a budete rozhodovať sama za seba.

Foto: FreeDigitalPhotos.net

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!