Pociťujete už aj vy na sebe pozitívne zmeny nálady, keď sa pozriete von oknom a nevidíte len pochmúrne cesty a zamračených ľudí, ale vysmiatych okoloidúcich, ktorí sršia farbami a úsmevy rozdávajú na každú stranu? V spolupráci so slniečkom a vyššou teplotou sa robí mnoho vecí oveľa ľahšie a spolu s príjemným počasím dodávajú aj oveľa viac vôle a sebazaprenia ako pani zima, tak prečo to nevyužiť?

Ak ste sa už od zimy trápili s chudnutím a nie a nie sa vám podariť zhodiť pár kilogramov, práve teraz máte ten najsprávnejší čas na radikálny začiatok, ktorý bude navyše s vysokou pravdepodobnosťou aj účinný. Veď si len priznajte, že v zime, kedy zahaľujete všetko, čo sa dá, vám menej záleží na tom, či na váhe naberiete, či nie a so stúpajúcou teplotou a silnejúcim slnkom aj vy pociťujete čím ďalej, tým väčšiu potrebu robiť so svojím telom niečo, aby vyzeralo prinajmenšom tak, ako vy chcete.

Strava je základ

Nikdy však nezabúdajte na to, že vždy sa musíte cítiť dobre jedine vy a vtedy je úplne jedno, čo hovoria ľudia okolo vás. Nikdy nechudnite preto, že vám to niekto povie! Ak sa teda rozhodtene nejaké tie kilá zhodiť, verte, že obdobie celého leta je ideálny čas. Možno si to ani neuvedomujete, no je to v prvom rade preto, že v teple častejšie pijete a tým pádom máte pravidelne zapĺňaný žalúdok, a teda ste zriedkavejšie hladný. Pri vyšších teplotách aj menej chutia ťažké jedlá a čoraz častejšie sa siaha po šalátoch či ovocí a zelenine. Toto je prvý a najdôležitejší faktor – strava.

Iným, skvelým pomocníkom pri chudnutí v lete môže byť dovolenka v zahraničí. Ak je to typický druh dovolenky strávenej pri mori, výhodou, no naopak aj zabijakom môžu byť švédske stoly. Tie sú akousi dvojsečnou zbraňou, pretože môžu pomôcť, no aj poriadne ublížiť. Ak si budete vyberať z množstva vyprážaných jedál s hranolkami a po nich ešte zdoláte plný tanier poriadneho smotanového koláča, z dovolenky sa ľahší nevrátite. Avšak, ak okúsite grilované ryby, kura či zeleninu na množstvo spôsobov, ktoré vám budú jednoznačne chutiť, vaša váha sa vám odvďačí. A to si ani nebudete musieť každý deň odopierať kúsok chutného zákusku.

Spriateľte sa s pohybom

Ak idete cez leto na dovolenku, ktorá má prívlastok cestovateľská, máte s chudnutím viac menej vyhraté. Totižto, celodenný pútavý a zaujímavý program, ktorý vás bude naozaj baviť, vám ani len nedovolí pomyslieť na jedlo a navyše rýchlo utekajúci čas vám zo seba ani minútku neodtrhne na prejedávanie sa. V spojení s teplom budete piť kvantá vody a na jedlo si spomeniete možno večer, kedy zvládnete maximálne tak ľahké cestoviny alebo poriadnu dávku chutného ovocia s bielym jogurtom.

Ďalšou, nespornou výhodou chudnutia v lete je fakt, že pekné počasie vyháňa ľudí z priestorov štyroch stien a nabáda ich vytiahnuť bicykle, korčule či zdolať nejaký vrch. Pohyb ku chudnutiu patrí, to je známa informácia, no popravde, nie veľa ľudí aj pravidelne športuje a tieto letné výlety môžu byť spôsob pohybu, ktorý nebudete brať na prvý pohľad ako nevyhnutný, ale spravíte ho s radosťou a bez zbytočných rečí. Pri takom pohybe, ktorý nerobíte nasilu, si tak ani neuvedomíte, že spolu so správnou stravou aj navyše badateľne chudnete.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor: SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!