Takmer každá domácnosť, využíva auto ako najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob dopravy do práce či do školy. Buďte k sebe úprimná, preferujte skôr jazdu autom, alebo sa uchyľujete k využívaniu „pešibusu“? Koľko času denne, strávite tým, že krv v celom organizme rozprúdite jednoduchou chôdzou? Aj vy si volíte radšej výťah, ako keby ste mali vynaložiť úsilie a zdolať niekoľko schodov? Milujete eskalátory a už si neviete bez nich predstaviť nákupné centrá? Ak ste si vstúpili do svedomia, a súhlasne ste sa spoznali v opise týchto bežných, každodenných činnostiach, ste typický človek modernej doby. Nie všetky, technické vymoženosti však prospievajú nášmu zdraviu…

Bez auta, ani na krok!
Auto je nepochybne úžasný vynález, no ak sa ním vyberiete na menší nákup do obchodu, ktorý máte hneď za rohom vášho bytu, treba vyhlásiť poplach! Ak dokonca, s veľkou suverenitou zastavíte auto presne pred vchodom do obchodu, vaša lenivosť už presiahla hranicu „únosnej pasivity“. Mnohí ľudia, by za to, aby si mohli aspoň vyskúšať chodenie, dali čokoľvek! Využite teda to, čo vám osud nadelil – zdravé nohy!

Využite voľný čas na pohyb – prechádzka lesom vám skvele „vyčistí“ hlavu a táto prechádzka je prospešná tak ako pre telo, tak aj pre dušu. Spravte radosť aj vášmu psovi – prechádzka so psom, bude prospešná pre oboch a zdravie si tak zabezpečíte dvojnásobne.

Ideálne je aj prechádzanie na zimný čas, priamo v parku. Nohy môžete využiť i tu, stačí sa teplejšie obliecť a toto otužovanie si spríjemniť napríklad aj dobrou spoločnosťou.

Neobyčajne „obyčajné“ chodenie
Môcť chodiť, pohybovať sa, kráčať kam človek chce, je úžasným darom. Zároveň je to aj nevyhnutnosť, ak človek chce zostať zdravým. Chodenie zabezpečuje doslova zdravý život; má na svedomí zdravé kosti, pružné svaly a silné srdce. Menšia, pešia turistika, ďalej účinne pôsobí ako posilnenie imunitného systému, a vraj si vďaka nej môžeme zabezpečiť aj dlhovekosť. Ak vás trápi nadváha, mali by ste si naordinovať aspoň polhodinovú prechádzku denne, ktorá efektívne naštartuje spaľovanie tukov. Ak chcete využiť chodenie, len ako prevencia pred chorobami, stačí si naordinovať prechádzku každý druhý deň. Iným štýlom chodenia je rýchla chôdza, pri ktorej by sa človek mal mierne spotiť a tým naštartovať prečistenie organizmu.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!