Každoročne tisícky turistov smerujú k Jadranskému moru. Chorvátsko je obzvlášť obľúbenou dovolenkovou oblasťou Slovákov. Jedným z dôvodov je fakt, že pokiaľ chcete dovolenku stráviť pri mori a neobľubujete namáhavé a dlhé cestovanie a zároveň cesta lietadlom predstavuje pre vás katastrofu, jednoznačne najlepším výberom pre vás je Chorvátsko.

Chorvátsko s rozlohou 56,5 tisíca kilometrov a hlavným mestom Záhreb leží na hranici strednej Európy a Balkánskeho polostrova. Nespochybniteľne patrí ku krajinám s rozvinutým cestovným ruchom. Prevažnú časť obyvateľov tvoria Chorváti a ich úradným jazykom je chorvátčina. V krajine sa nachádza množstvo kultúrnych pamiatok, pretože krajina má za sebou búrlivú históriu.

Jedným z obľúbených turistických miest je ZADAR. More a pláže zaliate slnkom sú ideálne pre relax a načerpanie pozitívnej energie. ZADAR, to však nie sú len pláže, ale mesto v sebe nesie aj kus histórie. Kroky turistov smerujú k pozostatkom rímskeho opevnenia. Stredovekom dýchajú starobylé kostoly, chrámy a kláštory. Turistické letovisko v strednej Dalmácii medzi Splitom a Dubrovníkom je MAKARSKA. Skromnejšiu ponuku historických pamiatok určite nahradia príjemné posedenia v kaviarňach či nákupy v obchodoch na promenáde. Ak pôjdete 30 km ďalej od tohto mesta, natrafíte na vyhľadávané turistické stredisko DRVENIK, kde by ste nemali vynechať návštevu prístavu.

Nie ste typ, ktorý dokáže celé dni leňošiť na pláži? Potom je pre vás stvorené mesto s bohatou históriou TROGIR. Pri problémoch s dýchacími cestami či reumou, neváhajte navštíviť CRIKVENICU, známu liečivou morskou vodou. VELEBITSKÝ KANÁL je obdarovaný „mesačnou krajinou“. Práve tak je nazývaný najväčší ostrov Chorvátska PAG. Okrem chutného syra si tu môžete dopriať liečivé zábaly z bahna. Slnenie na pláži a pestrá ponuka služieb je samozrejmosťou nielen na ostrove Pag, ale vo všetkých chorvátskych letoviskách.