Je leto, čas oddychu, ktoré nám ponúka nespočetné množstvo možností ako stráviť voľné chvíle v kruhu svojich najbližších. Ak nepatríte k vyznávačom aktívneho oddychu a magických diaľok, máme pre vás skvelý tip v podobe wellnessu a kúpeľov v Českej republike. Naši západní susedia sa môžu popýšiť hneď niekoľkými významnými kúpeľmi.

Hriechom by bolo obísť najznámejšie kúpele, ktorých zakladateľom je kráľ Karol IV. a ich vznik sa datuje do druhej polovice 14. storočia. Známe sú minerálne pramene, ktoré vyvierajú z hĺbky takmer 2000m, aby prinášali pacientom úľavu v podobe pitných kúr, ale aj ostatných účinných procedúr typických pre kúpeľnú liečbu. Vodoliečba, fyzikálna liečba či diétne procedúry sú len základom služieb poskytovaných v najznámejšom kúpeľnom meste českej republiky KARLOVÝCH VAROCH. Liečia sa tu pacienti so zažívacími poruchami, dnou, paradentózou či chorobami pohybového ústrojenstva. Karlovy Vary sú pravidelným usporiadateľom Medzinárodného filmového festivalu. Popri kúpeľnej liečbe určite nevynechajte prechádzku popri Sadovej, Zámockej a Mlynskej kolonáde. Ak ste vyznávačom známej Becherovky, je tu len a len pre vás Múzeum Jana Bechera, kde si tento chutný mok môžete aj zakúpiť.

Druhými najväčšími kúpeľmi sú MARIÁNSKE LÁZNE známe svojou špecifikáciou na choroby tráviaceho a pohybového ústrojenstva, kožných a nervových ochorení a chorôb močových ciest. Na boj s chorobami ich predurčuje 40 minerálnych prameňov vyvierajúcich v centre kúpeľov. Na svoje si prídu aj milovníci historických pamiatok pochádzajúcich zo zlatej éry, ktorou je nazývaná druhá polovica 19. storočia. Mariánske Lázne sú usporiadateľom Festivalu porozumenia, Festivalu českých filmov, Festivalu Frederika Chopina a mnohých iných významných kultúrnych a spoločenských akcií.

Meno známej minerálnej vody Vincentka je spojené s moravským kúpeľným mestom LUHAČOVICE. 6 minerálnych prameňov lieči choroby dýchacích ciest, tráviacich problémov a poruchy látkovej výmeny. Kúpele sú známe aplikovaním vodoliečby, teploliečby, zábalov, masáží a stále populárnejšej akupunktúry. Luhačovice sú ako stvorené pre milovníkov romantiky. Mestečko ponúka množstvo tajomných zákutí, ktoré ocenia predovšetkým zaľúbenci. O spestrenie pobytu sa postará množstvo koncertov a kultúrnych podujatí, ktoré sa tu pravidelne konajú.

Indície ako prvé radónové kúpele na svete, Kráľovská mincovňa a hrad FREUDENSTEIN jednoznačne vedú k jedinému záveru a tým je kúpeľné mesto JÁCHYMOV. Kúpele sú vyhľadávané turistami z celého sveta, ktorí si tu prostredníctvom štyroch minerálnych prameňov nielen liečia choroby pohybového a nervového ústrojenstva, ale môžu sa pokochať krásami mesta s bohatou históriou a mnohými pamätihodnosťami. S rokom 1912 je spojený vznik luxusného hotela s perfektnými službami RADIUM PALACE.

Ak chcete spojiť príjemné s užitočným, určite navštívte niektoré z kúpeľných miest v Českej republike. Odmenou vám bude nielen úľava od zdravotných ťažkostí, ale nasýtite aj svoju nikdy nekončiacu túžbu po poznaní.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!