Chlad, zima, vietor, sneh. Už pri pohľade von z okna máte pocit, že by ste si mohli na seba navliecť naozaj hocičo, no aj napriek tomu by to absolútne nijako nepomohlo? Čo si teda oblečiete? Zrejme by ste si najradšej na seba natiahli ten najhrubší sveter, aký v skrini nájdete, alebo svoju obľúbenú vyťahanú mikinu, no ak sa chystáte do práce a dress code je neúprosný, bohužiaľ, musíte sa prekonať a zvoliť elegantné, no stále dostatočne teplé oblečenie. Riešenie je jednoduché – vrstvite!

Farebné kombinácie

Ak na vás zaútočí pani zima, ukážte jej svoju módnu silu a popasujte sa s ňou najlepšie, ako len viete. Vašou účinnou zbraňou, ktorou nielenže budete na okolie pôsobiť optimisticky, ale navyše aj vy sa budete cítiť nabitá energiou sú farby. Tie sú vám v tomto prípade viac než naklonené, no narábajte s nimi nanajvýš opatrne. Nevyhýbajte sa kombináciám s čiernou i bielou, sú to univerzálne farby, ktoré môžete veselo kombinovať a nepokazíte nimi žiadny zimný outfit.

Pri vrstvení teplého oblečenia si robíte takzvaný cibuľový efekt, keďže sa akoby nabaľujete. Začínajte teda od tielka, ktoré je v nepríjemnom období mrazov a mínusových teplôt samozrejmosťou, ak len nechcete ostať prechladnutá a so seknutým chrbtom v posteli. Tielko môžete využiť vo svoj prospech, pretože ak ste milovníčkou košieľ, práve ono dodá vrchnej vrstve šmrnc. Košeľu si môžete nechať úplne rozopnutú a s obyčajným, jednofarebným tielkom zastrčeným v nohaviciach budete vyzerať neodolateľne a pútavo. Sexi, no zároveň tajomne budete pôsobiť, keď si košeľu s výstrihom rozopnete iba vo vrchnej časti, no dekolt vám bude zakrývať vrch tielka. Tak, ak nemáte dostatok tielok, šup do obchodu po pár alebo aj viac z nich!

Vrchná polovica tela

Ak si zvolíte tielko, ktoré má plniť len funkciu krytia krížov, máte voľnú ruku pri vrstvení trupu. Svetríky nikdy nie sú out, tak sa nimi zásobte! Pre vrstvenie sú najlepšie svetre na gombíky, pretože umožňujú vyniknúť aj tričkom alebo topom pod nimi. Ak však uprednostňujete svetre cez hlavu, zvoľte si pod ne dlhšie tričká, ktoré budú svojou spodnou časťou presahovať kraj svetra. Môžete tak zvoliť dve rôzne farby a v jednej z nich použiť doplnky.

Od pása smerom nadol tiež skúste pustiť uzdu fantázii a ukážte zime, že ste vyzretejšia ako ona. Čižmy, z ktorých trčia moderné podkolienky (pravdaže nie farebné s pásikmi, ktoré frčali pred pár rokmi) v spojení so sukňou či úpletovými šatami budú pôsobiť elegantne, no aj dravo. Skúste to, uvidíte, že nie jedny pánske oči spočinú na vašich nôžkach. Avšak, v súvislosti s čižmami však vsaďte na tie teplé varianty a radšej do nich zainvestujte, pretože v zime nie je snáď nič horšie, ako keď vám od nôh ide zima. V takom prípade riskujete nie jeden zápal či prechladnutie!

Poslednou vrstvou, na ktorú žena zrejme nikdy nezabudne, sú už spomínané doplnky. Bez šatky na krku v zime? Nikdy! Šatky môžu nielenže zakryť pozostatky z vášnivej chvíle s partnerom, ale zabránia aj nepríjemnému mrazu na krku. Výhodou šatiek či šálov je ich univerzálnosť, a teda je v podstate jedno, akú farbu zimnej bundy alebo kabáta máte, môžete šatky meniť dennodenne, no stále budú atraktívne a nepochybne splnia svoju funkciu. Šatky vám dokonca umožnia dať si aj v zime mierny výstrih a vo vyhriatej miestnosti sa ním pochváliť.

Foto na titulke: Pixmac.sk, taki Lau – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!