Čierna patrí medzi univerzálne farby, ktoré možno kombinovať s akýmikoľvek inými odtieňmi. Zároveň pôsobí decentne a má skvelý zoštíhľujúci efekt. Ak sa chystáte na spoločenskú udalosť a neviete sa rozhodnúť, čiernou určite nič nepokazíte. Na prestížnych plesoch môžete zažiariť aj v čiernej, stačí zopár vhodných doplnkov, správny účes, make-up.

Na menej spoločensky prestížnych akciách, akými sú večierky či návšteva divadla by ste mali mať v šatníku jedny univerzálne koktejlové šaty v čiernej. Pre plnšiu postavu sa hodia šaty zo splývajúceho žeržeja s dĺžkou do polovice lýtok a líniou pásu zvýraznenou širokou šerpou.

Ďalšou alternatívou určenou skôr pre vysoké a štíhle ženy sú sexi šaty s hlbokým „véčkom“ v páse stiahnuté širokým dielom, dĺžkou nad kolená, kde sa šaty mierne rozširujú. A samozrejme nezabúdajme na starú známu klasiku. Puzdrové šaty ozvláštnené mierne zriasenými partiami sú tiež zaujímavou voľbou.

Čierna nie je určená len pre spoločenské odevy, ale aj na bežné nosenie. Vypasovaný kabátik s fazónou pri krku a sukňa s hlbokým protizáhybom, by vo vašom šatníku nemali chýbať.

Vhodným oblečením do práce alebo kina sú čierne džínsy. Ak chcete vyzerať elegantnejšie, môžete siahnuť po džínsach, ktoré sú prešívané zlatou alebo striebornou niťou. „Slimky“ sú pre štíhle dámy a typ „boot-cut“ naopak sedia objemnejším postavám.

Štíhlym pristanú čierne minišaty. Ak vás trápi väčšie bruško stačí stiahnuť po voľnejšom odeve v čiernej. Šaty v tvare písmena A zakryjú boky a stehná. Stačí pridať vhodnú bižutériu. Hodí sa k nim rebelantské sako prípadne hrubý kovový náramok alebo nápaditý opasok.

Sako, bolerko, svetrík, ale aj šál v čiernej ozdobí strieborná alebo zlatá mašľa.

Ak aj čierna nie je vaša farba, jedny „malé čierne“ by nemali vo vašom šatníku chýbať. Ak ich nemáte, čo najskôr túto chybu napravte.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!