Každá žena vie, že alfou a omegou krásnej a zdravej pleti je jej pravidelné čistenie ráno a večer. Tvár sa musí dôkladne vyčistiť od akejkoľvek mastnoty a make – upu, aby si pokožka v noci oddýchla. K základnej hygiene však nepatrí iba klasické čistenie dvakrát do dňa, ale aj ďalšie činnosti, podľa druhu pleti. Venujete sa jej dostatočne alebo pre vás táto hygiena predstavuje iba tie najzákladnejšie úkony?

Čo je najdôležitejšie?
Základná starostlivosť o pleť ráno je o niečo odlišná od tej večer. Zatiaľ čo ráno očisťujeme pleť od mastnoty čistiacim gélom a následne ju tonizujeme pleťovou vodou, prípadne použijeme denný krém, večer je jej hygiena o niečo zložitejšia. Základom je dobre odstrániť make-up, tak aby na tvári neostali jeho zvyšky. Používajú sa na to špeciálne odličovacie vody, prípadne pleťové mlieka. Potom by ste si ju mali umyť opäť čistiacim gélom, vhodným k vášmu typu pleti a nakoniec ju ešte ošetriť pleťovou vodou, prípadne použiť nočný krém.

Venujte pleti viac času, budete krajšia
Dobrou starostlivosťou k lepším výsledkom. To platí aj pre našu pleť. O pokožku na tvári je potrebné sa starať nie iba v prípade, ak máme problematickú pleť. Každá si zaslúži vhodný spôsob úpravy, liečenia i výživy. Doprajte jej teda krásu a zdravie, vezme vám to iba niekoľko minút vzácneho času počas týždňa.

Raz za týždeň sa odporúča vyčistiť tvár peelingom. Ide o dôkladnejšiu starostlivosť, kedy sa jemným masírovaním pokožky odstraňujú jej odumreté vrstvy. Po masáži stačí drobné zrniečka peelingu opláchnuť vodou.

Ďalšou vhodnou metódou pre liečbu a skrášľovanie tváre sú masky. Dnes sú na trhu dostupné masky od mnohých výrobcov, pre rôzne typy pleti, vyrobené z rôznych bylinných a iných ingrediencií. Stačí si iba vybrať tú vhodnú pre vás. Niekedy je však výber najvhodnejšieho výrobku trochu zložitejší, pretože nie každá maska určená pre daný typ pleti, pokožku skutočne upokojuje a lieči. Preto môže byť jej voľba trochu zložitejšia, avšak vzhľadom na rôznorodosť ponuky si tú najvhodnejšiu určite nájdete. Používajú sa takisto raz do týždňa, pôsobia ukľudňujúco, liečia a zjemňujú pleť.

Veľmi prospešné je aj naparovanie tváre. Väčšinou sa pritom používa kamilka, ktorá sa nechá zovrieť vo vode, či už v hrnci alebo v špeciálnom prístroji určenom na naparovanie.