Dážď, vlhko, silný vietor, chlad, a v lete sucho, vysoké teploty, horúčavy či slnečná alergia. Všetky typy pleti, väčšinou dokážu odolávať rozmarom počasia. Výnimku tvorí len citlivá pleť, ktorá zo všetkých typov pleti vyžaduje najväčšiu starostlivosť. V týchto horúcich dňoch ju treba uchrániť od spálenia, alergických reakcií na slnečné lúče, či uštipnutí od bodavých hmyzov. Nebezpečenstiev, ktoré dennodenne číhajú na citlivú pleť, je mnoho…

Ste citlivka? Pomoc hľadajte v prírode!

Možno potrebujete celý balík vreckoviek, keď sledujete film Titanic, možno zmeníte výšku hlasu, keď sa prihovárate malému šteniatku, ale to z vás ešte citlivku nerobí. Dehydrovaná pleť bez pružnosti, vysušené miesta a odlupujúca koža, áno! Zabudnite na drahé kozmetické prípravky, a začnite hľadať pomoc v prírode! Správna starostlivosť o citlivú pleť v sebe zahŕňa dôkladné ranné aj večerné čistenie pleti, ktoré spočíva v oplachovaní pokožky obyčajnou vodou, prípadne šetrným, pleťovým mliekom. Na aplikáciu peelingu, viac ako 1x za mesiac, zabudnite! Výsledok by vás mohol nepríjemne prekvapiť! Zamerajte sa radšej na využitie masiek a zábalov na pleť. Levanduľový zábal, alebo teplý kamilkový zábal pôsobia na pleť upokojujúco, pokožka je po zábale svieža a jasná. Správna strava, životospráva či stres tiež vplývajú na stav citlivej pokožky.

S.O.S. pre citlivú pleť

Leto je pre citlivú pleť veľkou skúškou a záťažou! Aby leto, pre vašu pokožku, nebolo utrpením, a naopak, skvelým obdobím oddychu, musíte starostlivosť o pleť zdvojnásobiť. Pri pobyte na slnku, si pokožku nakrémujte kvalitným opaľovacím krémom, s UV ochranou najmenej 40! Ak sa na pokožke, predsa len objavia alergické reakcie na slnko, potrite si podráždenú kožu krémom s výťažkom z harmančeka, pokojne si na spálené miesto priložte hoci aj vrecúška z tohto čaju. V lete používajte len ľahký make –up; úplne postačí púder, vodeodolná špirála a lesk na pery. Vyvarujte sa zbytočne hrubým vrstvám krycieho krému, ktorý by mohol upchať póry, a citlivá pleť by nemohla dýchať.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!