Schudnúť nemusí byť také komplikované, ako sa vám môže na prvý pohľad zdať. Jasné, nie je to také jednoduché ako si ľahnúť do postele, prečítať si časopis a zjesť cheesecake, no je to oveľa jednoduchšie, ako si väčšina z vás vykresľuje. Je na vás, či sa rozhodnete pre lieky na chudnutie, každodennú drinu vo fitness centre alebo úpravu jedálnička. Ideálne je však skĺbiť všetky tieto tri oblasti do jednej. Ako na to?

girl-1031308_640

Nájdite podporu

S podporou a povzbudením ide všetko jednoduchšie. Nájdite si kamarátku, ktorá tiež chce zhodiť, prípadne nabrať svalovú hmotu a choďte cvičiť spoločne. Navzájom sa môžete skvelo podporovať, povzbudzovať a zároveň aj súťažiť, ktorej to ide lepšie. A práve ľudská súťaživosť je obrovskou motiváciou.

Doplnky výživy áno, ale s mierou

Ak ste sa rozhodli pre doplnky výživy ako tabletky na chudnutie, L-Carnitine či proteín, mali by ste vedieť, čo s vašou postavou chcete dosiahnuť – či chcete nabrať trochu svalov, alebo schudnúť a podľa toho vybrať správne doplnky. Ale pozor, nemyslite si, že ak budete užívať doplnky výživy, nebudete sa musieť vôbec hýbať. Doplnky vám pomôžu, ale to chudnutie či naberanie svalov si musíte odmakať už vy. Najlepšie je zamerať sa na prírodné doplnky ako kustovnica čínska (goji), chlorella či spirulina.

Športujte a veľa

Chcete chudnúť? Musíte sa hýbať a veľa. Nečakajte na to, že L-Carinitine či tabletky na chudnutie urobia všetko za vás. Oblečte si svoju Nebbia mikinu na cvičenie a choďte si zabehať. To je to najlepšie, čo môžete urobiť – zresetujete si hlavu, zlepšíte činnosť svojho kardio-vaskulárneho systému a tiež si precvičíte každý jeden sval.

Upravte si jedálniček

Jasné, môžete schudnúť aj bez toho, aby ste čokoľvek zmenili a pokračovať v jedení koláčov po každom jedle. Ale v tom prípade musíte spáliť viac kalórii, ako denne prijmete – toto je základné pravidlo pri chudnutí. Keď však obmedzíte príjem sacharidov, nebudete musieť cvičiť ako blázon, aby ste začali chudnúť. Ak sa budete držať týchto rád, vaša váha pôjde dole.

Foto: pixabay.com