Jeseň je už v plnom prúde a letné oblečenie je už dávno schované v poličkách a pripravené na ďalšiu sezónu. Teraz by sme sa mali sústrediť na jesennú kolekciu, ktorá so sebou prináša veľa zaujímavých strihov, vzorov a farebných kombinácií. Aby sme boli „in“ a neprehliadli aktuálne módne vychytávky, je lepšie si najprv urobiť prehľad a tak sa zásobiť potrebným textilom, prípadne zaujímavými doplnkami.

V každom prípade oblečenie z minulých rokov nevyhadzujte, môže sa vám zísť, najmä vtedy, ak vhodne dopasujete niektoré prvky, ktoré sú stále aktuálne alebo sa ich móda opäť vrátila. Takto dokážete ušetriť množstvo peňazí a pritom neustále pôsobiť moderne a štýlovo. Tak teda, poďme sa pozrieť na to, aká jesenná kolekcia nás v tomto čase očakáva.

Milovníčky sukní sa môžu tešiť na strihy typu „A“, v ktorých opäť zažiaria nielen pri slávnostnejších udalostiach, ale aj počas bežného dňa. Dĺžku si môžete zvoliť podľa toho, ako vám vyhovuje, kým však jeseň udáva ešte pomerne teplejší vzduch a slnkom zaliate dni, voľte radšej kratšie alternatívy. Budete kráčať s dobou a popritom si pripomeniete príjemné dni nedávno skončeného leta. Takisto strihy nohavíc sa vracajú do obdobia, kedy boli populárne rozšírené modely, takže určite nebudete na ulici pôsobiť smiešne, ale práve naopak, veľmi trendovo.

Z materiálov si vyberajte najmä pleteniny, kožené veci a bavlnu, ktorá je však moderná v každom období. Keď zvolíte rifle, určite nič nepokazíte, pretože ako po iné roky, aj teraz sú moderné, len je vhodné vyberať ten správny strih. Teda rozšírené, prípadne dolu zúžené, ale navrhnuté v novších modeloch. Pamätajte však aj na vašu postavu, ktorá hrá veľmi dôležitú úlohu, aby ste vyzerali skutočne trendy. Nie vždy sa totiž móda prispôsobuje všetkým typom postáv a nesprávne zvolený strih môže spôsobiť skôr módnu katastrofu ako štýlový kus na tele.

Z módnej strany je jeseň plná žiarivých farieb. Najmä červená je veľmi aktuálna, tak sa jej určite nebojte a zvýraznite svoju osobnosť aj takouto farbou. Siahnuť môžete aj po žltých, oranžových či zelených kúskoch. Zabudnite na fádne, smutné jesenné farby a oživte sa farbami, v ktorých sa budete cítiť oveľa lepšie, atraktívnejšie a dokonca budete trendová. Platí to ako pre tričká, blúzky, mikiny, tak aj pre nohavice a sukne.

Keď si budete vyberať oblečenie na základe vzorov, pamätajte, že v tejto sezóne sa nosia kvetiny, ale pozor nie tak pestro ladené ako počas letného obdobia. Hadie vzory taktiež určujú módu tejto jesene, tak sa nezabudnite poobzerať po nejakých zaujímavých kusoch, ktoré vám dodajú trochu zvieracieho štýlu.

Foto: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!