obrazek 1Leto je v plnom prúde a ľudia sa s nadšením vydávajú na rôzne výpravy po našej zemi ale aj do zahraničia. Časť z nich však netuší, že po návrate domov ich čaká nemilé prekvapenie – voda v bazéne plná života. Pred odchodom na dovolenku, je preto vždy dobré venovať pozornosť nie len domu, ale aj predbežnej starostlivosti o bazén.

PH a chlór

Jedným z najdôležitejších faktorov je PH vody. Pre jeho zistenie môžeme použiť jednoduché kvapkové/prúžkové testery alebo ich presnejšiu elektronickú variantu. Napríklad AquaCheck TrueTest. Jednoducho ponoríte testovací prúžok do vody, vložíte do prístroja a za 15 sekúnd máte rýchle a spoľahlivé výsledky. Obecne platí, že hodnoty Ph by sa mali pohybovať medzi 7,0 a 7,4. Takýto elektronický pomocník vám zároveň pomôže zistiť aj množstvo chlóru. Ten je v norme v hodnotách od 0,3 až 0,5 mg/l.

obrazek 2

Chémia

Bežné množstvo chlóru vám nepomôže a tak neváhajte do plaváku dať pokojne trikrát viac tabliet. To zaručí konštantný prísun dezinfekcie, ktorá zlikviduje všetky vznikajúce nečistoty alebo parazitov. Ani to však úplne nepostačí na riasy. Pridajte dvojnásobne veľkú preventívnu dávku proti riasového prípravku Algicidu.

obrazek 3Zakrytie

Bazén zároveň nezabudnite aj zakryť – zabránite tým prípadnému pádu nečistôt do vody, ktoré by mohli byť zdrojom ďalších nevítaných hostí. Premýšľať môžete napríklad o krycej bazénovej sieti – sú vyrábané z PE-HD materiálu 115 g/m2 s hustotou siete 1×1 mm a pre svoju jednoduchú inštaláciu a manipuláciu sú využívané majiteľmi bazénov čoraz častejšie.

Filtrácia

Ako posledný krok nastavte vaše filtračné zariadenie. Ak vaša filtrácia nemá časovač, tentokrát to bez neho nepôjde. Uistite sa, že pôjde každý deň a to ideálne 4-8 hodín denne. Presnejšia hodnota závisí na prietoku vašeho zariadenia (počet kubických metrov za hodinu) a veľkosti bazénu (počet kubických metrov vody). Dobu filtrovania teda nastavte tak, aby sa denne prečerpala všetka voda aspoň raz.

logo bazeny

Článok pre vás pripravil internetový obchod bazenyshop.sk.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!