Trend športovania prekvitá a je to skvelé, že sa ľudia začali viac starať o svoj organizmus zo stránky fyzického cvičenia, ktoré má nielen skvelý vplyv na postavu, ale aj na fungovanie srdca a celého organizmu. Cvičenie je ideálne aj na odreagovanie od povinností, nemyslíte pri tom na prácu a jediné, čo chcete, je spáliť čo najviac kalórií a prekonať samú seba, byť silnejšia a lepšia ako minulý tréning. Niekedy však honba za lepším telom a výsledkami v cvičení prerastie v nezmyselnú závislosť a psychickú poruchu.

Strata cyklu

Žena sa niekedy doslova stane posadnutou na svojej figúre a keď začne vidieť výsledky, chce čoraz viac a viac a ide si za tým úplne bez zdravého racionálneho myslenia. Čo v takomto štádiu urobí je to, že prestane prijímať kvalitnú a vyváženú stravu a začne cvičiť ešte tvrdšie. Čomu sa však organizmus začne brániť a „odvďačí“ sa zastavením menštruačného cyklu. Najhoršie je, že žena si vôbec neuvedomí, že toto je zásadný problém fungovania organizmu. Tu by mala spozornieť a uvedomiť si, že niečo naozaj nie je v poriadku a zvoľniť z režimu.

Cvičenie by vás malo viezť k lepšiemu fyzickému zdraviu a nie vás oň pripraviť. Ak o cyklus prídete, okamžite sa pozrite na svoju stravu, zaraďte do nej kvalitné potraviny, vyhýbajte sa hladovaniu a nebojte sa prijímať väčšie množstvo kalórií. A o spôsobe cvičenia by ste sa mali poradiť s osobným trénerom, ktorý vám bude vedieť nastaviť prijateľnejší tréning pre vaše telo.

Psychická pohoda

Fyzické a psychické zdravie spolu súvisia, o tom nie je žiadna debata. Preto ak vaša hlava nie je v poriadku a nenastaví sa na to, že cvičenie a strava sú vašimi pomocníkmi, len ťažko sa dostanete s telom do zdravého módu. Nemôžete brať jedlo ako nepriateľa, ale ako pomocnú ruku, ktorá vás bude viesť na ceste za krajším a zdravším telom.

Foto: pixabay.com