Jedným zo spôsobov, ako si udržať telo fit a zároveň sa zbaviť nadbytočných kíl je cvičenie v bazéne. Aktivity vo vode sú prospešné pre zdravie nielen tela, ale aj duše a dôsledne zbavujú človeka stresu a napätia. Nejde pritom iba o klasické plávanie. Vo vode sa totiž dajú cvičiť rozličné cviky, ktoré sú často šetrnejšie k ľudskému telu, ako tie na suchu. Tým, že voda človeka nadnáša, šetrí tak ľudské kĺby, ktoré sú napríklad pri obyčajnom behu dosť zaťažované. Pritom dochádza k eliminovaniu problémov s krvným tlakom, prípadne s vysokým cholesterolom. Pri týchto cvikoch je oveľa menšie riziko zranení a sú veľmi výhodné pre ľudí s nadváhou. V každom prípade je vodný fitness vhodný pre kohokoľvek, nezáleží na veku ani pohlaví. Pritom najideálnejšie je to, že k tomu nepotrebujete zvlášť špeciálne náčinie, stačia vám plavky a môžete skočiť do bazéna.

Nie je to len o vodnom aerobicu
Aj keď väčšina ľudí pozná, ako jediný druh cvičenia vo vode iba vodný aerobic, formovať postavu sa dá aj pomocou iných cvikov, ktoré sa vo vode vykonávajú. Skúste napríklad Step Aerobic. Je to síce náročnejší druh cvičenia, za to sa však vaše svalstvo oveľa viac posilní a spevní a výborne si precvičíte koordináciu.

Čo tak si zatancovať priamo v bazéne? Nebolo by to zábavné? Prečo nie. Tanec vo vode je veľmi príjemnou záležitosťou, ktorá vás dokonale uvoľní a zároveň si ním precvičíte rozličné svalové partie. Nemusíte sa vôbec báť, že to nezvládnete. Jednotlivé tanečné pohyby sa často opakujú, takže pozadu určite nebudete.

Ak máte problém s nadváhou, trpíte na artrózu alebo vám jednoducho akákoľvek námaha nerobí dobre, zvoľte chôdzu vo vode. Je výborným liekom nielen pre vaše nohy, ale aj srdce a myseľ.

Pre nadšencov vodných cvičení a pre tých, ktorí chcú pre svoje telo urobiť maximum je vynikajúci aquaboxing. Vyžaduje si ale väčšiu zdatnosť cvičiaceho a hlavne obratnosť, pretože sa tu uplatňujú náročnejšie pohybové prvky v kombinácii s rýchlosťou.

Aj v bazéne môžete aktívne bojovať proti celulitíde. S cvičením Hydro Aquapower posilňujete svalstvo najmä na stehnách a tiež napínate väzivo.

Tak teda, vybrali ste si? Cviky vo vode môžete aplikovať na plavárňach, zistite si preto, aké sú možnosti ich využitia vo vašom meste. Známe je aj vodné cvičenie v prímorských lokalitách, kde sú jeho ozdravné účinky ešte väčšie.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!