Keď sa povie fitko a šport, mnohé z nás nechuťou krčia nosom. Návšteva športových hodín je skôr sprevádzaná pevnou vôľou ako dosiahnuť vysnívanú postavu. Ale čo v prípade, že makáte o dušu spasenú, skoro vôbec nejete a ideálne krivky sú v nedohľadne? Pravdepodobne sa dopúšťate chýb, ktoré ničia vašu snahu. Prezradíme vám, čomu sa treba jednoznačne vyvarovať!

Základ je v strave

Zabudnite na to, že vám stačí nevečerať pred spaním. Po tréningu je to najhoršie, čo môžete urobiť. Ak svoju stravu neupravíte, vytúženú postavu dosiahnete oveľa ťažšie aj napriek tomu, že sa poriadne potíte na tréningu. Základom je stravovať sa pravidelne, vyvarujte sa nápojom s veľkým obsahom cukru a vyprážaným jedlám. V poobedných hodinách vymeňte ovocie za zeleninu. Ovocie má dva krát väčšie množstvo kalórií ako zelenina. Výnimku môžete spraviť jedine vtedy, ak potrebujete dostať do tela energiu.

Deficit kardia

Najlepšie schudneme pri cvičeniach, kedy dosahujeme vyššiu tepovú frekvenciu. Takže pri začatí tréningu nás pár minút na bicykli či steperi nezachráni. V tomto prípade ide skôr o rozohriatie organizmu. Vyskúšajte niečo poriadne ako napríklad zumbu, tae-bo a pre tvrdšie povahy thajský box. Nemusíte mať strach neprídete domov s modrinami, ide skôr o kondičný tréning, kde vás ako bonus naučia aj techniku. Veľmi obľúbený na formovanie postavy je bodyforming, kde prevládajú posilňovanie cviky. Avšak jedným z najúčinnejších spôsobov ako stratiť kilá je beh. Tento šport nie je náročný na financie a zaručuje pozitívny výsledok.

Technika cvičenia

Správna technika cvičenia je jedna z najdôležitejších ako dosiahnuť stratu váhy. Ak budete vykonávať cviky zle, zbytočne sa budete trápiť, keď efekt bude nulový. Pri cvičení zapájate rôzne svaly a niekedy stačí len skutočne malý posun do inej strany a už precvičujte niečo iné ako bolo v pláne. Z tohto dôvodu by sme odporúčali cvičiť s trénerom, alebo s niekým skúsenejším. Máte istotu, že vaša snaha prinesie očakávaný výsledok. Zo zdravotného hľadiska je dôležitá správna technika držania tela a nezabúdajte ani na správne dýchanie, ktoré je špecifické pri každom cviku.

Ak sa vám predsa len ručička na váhe po pravidelnom cvičení nehýbe, nemusíte mať obavu. Pri pravidelnom športovaní sa mení tuk na svaly, ktoré sú oveľa ťažšie. Zaručený výsledok tak zistíte nie vážením, ale meraním!

Foto: Pixmac.sk, arvind grover – flickr