ďalekohľad OmegonTo, že vianočné obdobie je už passé, neznamená, že na darčeky treba zanevrieť. Ak obdarujete svojho partnera bez vážneho narodeninového či meninového dôvodu, verte, že tento prejav lásky ocení omnoho viac. Tým náročnejším mužom k šťastiu nechýba ani kozmetika, ani holiaci strojček, pretože svoje požiadavky prispôsobujú záľubám a koníčkom. Ak je váš partner romantik, ktorý rád pozoruje hviezdy, patrí medzi vášnivých návštevníkov divadla alebo pracuje na vážnom astronomickom projekte, je potrebné kúpiť mu ďalekohľad. Keďže sme ženy a o týchto optických prístrojoch máme zväčša minimálne vedomosti, netreba sa nechať zlákať žiadnym výpredajovým prepadákom, ale hľadať pomoc u odborníkov.

Aby ste sa pred mužom necítili trápne, skúste sa najprv políškať a zistiť, kde sa podľa neho dá kúpiť kvalitný ďalekohľad, akú značku preferuje a aké parametre si na ďalekohľade všíma ako prvé. Dobré by bolo, keby pripravované prekvapenie na základe tohto dialógu neodhalil, no stokrát lepšia spokojnosť ako nevybalený darček v škatuli.

Čím by mohol jeden obyčajný ďalekohľad prekvapiť dámu, ktorá svojmu partnerovi vyčíta každé jedno želanie priamo z tváre? Objektív, okulár, jedno farebné puzdro, k tomu niekoľko čísel a neznámych parametrov, ktorými vás zavalia v každej predajni týchto optických prístrojov. Preto by ste si mali pred samotnou kúpou naštudovať aspoň základné údaje, ktoré číhajú na každom ďalekohľade. Ak si ozrejmíte informácie o zväčšovacej schopnosti, o priemere šošovky a zornom poli, stávate sa vhodnou adeptkou na kúpu nového ďalekohľadu.

Iná situácia však nastáva, ak váš partner podľahol streleckej a poľovníckej vášni. Za týchto okolností rozhodujú sekundy a milimetre, preto ako vhodný darček puškohľad tiež poteší. Pri výbere puškohľadu musíte vedieť, či ho váš partner bude potrebovať na malorážkovú zbraň, vzduchovku alebo guľovničku, zamerať sa treba aj na možnosti videnia v noci a na systém proti zahmlievaniu.

Puškohľad Delta Optical

Aby dámy neodradila kúpa týchto prístrojov len pre detailné parametre, pripomíname, že odborníkov na poľovnícke potreby je neúrekom, preto nezaháľajte a zahláste darčekom a lovu zdar!