Aj vy patríte k ženám, ktoré nevyjdú neupravené ani vyniesť smeti? Nemusíte túto svoju zásadu hnať až do prílišných extrémov, no upravovať a starať sa o seba by ste sa nepochybne mali. Nikto od vás neočakáva, že budete chodiť vymódená ako z nejakého talianskeho módneho domu, tak sa netrápte ani vy, ak niekedy proste nevyzeráte k svetu. Verte, že aj tie najkrajšie ženy sveta majú občas svoje dni a najradšej by oželeli fotografie, ktoré zachytávajú ich nevábny vzhľad.

Vlasy ako od kaderníka

Vôbec sa nemusíte trápiť, ak sa vám niekedy stane, že vaše vlasy vyzerajú, akoby vám na ne práve niekto hodil bombu. Sú dve možnosti riešenia: buď máte čas si vlasy umyť a upraviť ako zvyčajne a nikto nebude musieť vidieť to hniezdo na hlave, alebo čas na ich úpravu nemáte a budete improvizovať. Prvá situácia je úplne prijateľná a vyrieši celý vlasový problém. V druhom prípade by ste mohli zvoliť vyčesaný pevný drdol a ozdobiť ho kvetom do vlasov. Zakryjete tak mastné alebo nepoddajné vlasy a kvetom upútate pozornosť úplne niekde inde.

Počas dní, kedy máte vlasy vo výbornej kondícii, ich nechávajte na obdiv svojmu okoliu. Ak ich nemáte dosť lesklé, používajte rôzne masky na vlasy alebo si ich umyte pivom. Nemusíte sa obávať alkoholového smradu, pretože pivom vlasy iba prepláchnete a následne umyjete šampónom, ktorý prekryje drobný pivový zápach. Noste vlasy rozpustené, pohadzujte s nimi, veď to predsa muži na ženách milujú a privádzate ich tým do šialenstva. Horúce dni vás však zrejme prinútia si vlasy vypnúť, no nezabúdajte ich aspoň raz za čas nechať dýchať. Čelenky, pierka, kvety. Všetko je povolené!

Sexi krivky

V lete máte dovolené, ba priam sa to vyžaduje, aby ste ukazovali svoje krivky. Nemajte vôbec strach z toho, ak máte nejaký ten kilogram navyše. Keď sa opálite, tmavá pokožka vás opticky zoštíhli a vy si budete môcť dovoliť krátke sukne či sexi kraťasy. Najhorúcejším hitom tejto jarnej a letnej sezóny sú čierno-biele legíny alebo nohavice so zvislými pásmi. Tie vám zoštíhlia boky a stehná a v prípade, že budú mať vyšší pás, zúžia aj ten. Čo vy na to? Máte dostatok odvahy?

Ukazujte aj svoje nahé ramená, zväčšujte výstrihy. Samozrejme, všetkého s mierou, nechcete predsa vyzerať ľahko. Nezabúdajte ešte na jedno pravidlo. Buď si zvoľte mini sukňu alebo väčší výstrih. Oboje naraz by pôsobili nevkusne, až lacno. Staňte sa pre mužov tajomnou, nech si predstavujú a domýšľajú. Neukážte im hneď všetko, čo by vidieť chceli. Nechajte si niečo v talóne.

Aj keď je vonku dostatočne teplo, ráno či večer určite znesiete šatku. Nemusí byť hrubá, no nech je nápaditá, vkusná a moderná. Šatiek žena nemá nikdy dosť, čo platí aj o bižutérii. V lete a pri slnečnom počasí chcú byť ženy viditeľnejšie a pútavejšie. Zvoľte preto jeden naozaj výrazný doplnok. Neprekombinujte sa, naozaj stačí jeden, ktorý zaujme a upúta pozornosť.

Vždy je lepšie byť menej nápadná, než vyzerať ako ovešaný vianočný stromček. Na to myslite, keď sa budete chystať každé ráno so práce, školy alebo na párty. Prirodzenosť by vás mala charakterizovať. Preto sa naučte kombinovať s celkovým výzorom aj výraznosť svojho mejkapu.

Foto: nákupné centrum OTTO