Ak sa blížia narodeniny či meniny vášho dieťaťa, určite rozmýšľate, čím vhodným by ste ho potešili. Možnosti na výber sú rôzne, treba sa len dobre zamyslieť, čo by bolo pre vaše dieťa vhodné. Samozrejme, záleží aj na veku vášho dieťaťa. Napríklad, dospievajúcu dcéru zaiste potešíte  kvalitnou vlasovou kozmetikou, alebo vhodným kozmetickým prípravkom napríklad z radu Saloos. Alebo dieťa, ktoré rado lyžuje, sa poteší aj kvalitnému termoprádlu. Možností je skutočne veľa. Pre menšie deti sú zaiste najvďačnejšími darčekmi hračky. Väčšie deti už ale túžia po detskom bicykli.

Podľa čoho ale vybrať správny bicykel pre naše dieťa? Obvykle sa vyrábajú v piatich veľkostiach. Číslo je vlastne označením priemeru kolies v palcoch. Bicykle môžeme zaradiť do niekoľkých skupín aj podľa výbavy a designu, prispôsobenia požiadavkám, ktoré sú na bicykel kladené v rôznych situáciách.

Veľkosť ráfikov 12“ – bicykle určené pre najmenšie deti. Kupujú sa vo väčšine prípadov ako prvé bicykle na oboznámenie dieťaťa s jazdou na bicykli. Deti sa na nich učia jazdiť, štandardne bývajú vybavené pomocnými kolieskami.

Veľkosť ráfikov 16“ – bicykle vhodné pre deti od 4 do 6 rokov. Sú už prispôsobené na pravé jazdenie, dokonca dieťa môže absolvovať aj dlhšie jazdy na bicykli. Aj pri nich však často bývajú pomocné kolieska. V tejto kategórii už nájdeme aj rozdelenie bicyklov na dievčenské a chlapčenské.

Veľkosť ráfikov 20“ – pre deti od 5 do 7 rokov. Deti si práve v tomto veku jazdenie na bicykli užívajú najviac. K bicyklu možno dokúpiť rozmanitú výbavu. Tiež sa delia podľa pohlavia. V tejto kategórii je možnosť výberu ľahšieho modelu, napríklad s odpruženou vidlicou.

Veľkosť ráfikov 24“ – pre deti od 7 do 11 rokov. Sú vhodné pre deti, ktoré majú výšku aspoň 130 cm. Bicykle sú svojím prevedením veľmi podobné bicyklom pre dospelých. Nájdeme tu modely pre jazdu v meste, pohodlnejšie aj horské modely.

Foto: Pixmac.sk, Trysil – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!