Pozrime sa reálnymi očami na dnešné deti. Nech sa akokoľvek snažíme nevidieť len tie zlé veci, dnešná generácia detí je úplne odlišná od tej z deväťdesiatych rokov. Kde sa stala chyba? Vývoj technológii nám zobrať schopnosť užívať si dennodenné radosti mimo zavretej domácnosti a naše a tiež tváre našich detí sa doslova prilepili na obrazovky elektronických zariadení. Naozaj chceme takto vychovávať deti budúcnosti? Doprajte im chuť detstva ako spred niekoľkých rokov.

Obmedzenie elektroniky

Každý budúci rodič si povie, že svojmu dieťaťu nedá elektroniku až dokým nepôjde do školy. Avšak, psychické vyčerpanie rodiča prinúti detskú pozornosť odpútať a čo je lepšie ako svietiaci displej, na ktorom sa dá hrať? Skúste zvoliť iný prístup a zoberte dieťa radšej vonku, ukážte mu krajšiu a zábavnejšiu stránku života ako tú, ktorú mu ponúkajú obrazovky mobilu či tabletu. Naučte dieťa aj samostatnej hre. Veď pri kreslení kriedou si vystačí aj samo a navyše rozvíja svoju kreativitu.

Aký rodič, také dieťa

Môže sa to zdať ako klišé, no akým príkladom dieťaťu pôjdete vy, takým smerom  bude nasledovať. Nemôžete od neho chcieť, aby sa vedelo samo zabaviť a neustále niečo vymýšľať, ak vy sami budete tráviť väčšinu čase za počítačom. Pripomeňte si, aký bol skvelý život bez všetkej technológie a ukážte tento svet aj vašemu dieťaťu. Buďte mu vzorom, pripravujte svojej rodine zaujímavý program, berte dieťa na výlety a nedovoľte mu vytvoriť si realitu okolo virtuálneho sveta.

Snažte sa, aby si vaše dieťa v žiadnom prípade nevybudovalo závislosť na žiadnej elektronike, ale aby chcelo čo najviac času tráviť von, aktívne sa hrať a robiť veci, ktoré by deti mali robiť. Doprajte mu širokú škálu aktivít a nerobte si to pre seba ľahším. Pretože dať do ruky tablet vie každý, ale proaktívne dieťaťu vytvoriť plnohodnotný program je náročné, avšak správne.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!