Školský rok už o pár dní končí a prichádzajú dva mesiace detského voľna, oddychu od školy, ale aj desiatky dní bez pevne stanoveného programu. Dieťa sa na dva mesiace prázdnin teší, nebude sa musieť pripravovať do školy, je koniec rannému vstávaniu a zrazu ani neviete ako a zvykne si na to tak, že s príchodom ďalšieho školského roka bude trpieť nielen ono, ale najmä vy, pretože nastoliť znova školskú morálku nebude jednoduché. Dva mesiace je dlhá doba, snažte sa, aby vaše dieťa neupadlo vedomosťami a malo režim aj cez prázdniny.

Tábory

Jednou z možností, ako udržať dieťa vo fyzickej aktivite medzi rovesníkmi a zabezpečiť mu kvalitný program, ktorý ho bude aj osobnostne rozvíjať, sú detské tábory. Buďte opatrní s výberom, čítajte recenzie, nechajte si poradiť od známych. Vyberte si taký tábor, kde majú deti naozaj pestrý program a nie sú len vypustené na ihrisko bez akéhokoľvek zmyslu a nič nové sa nenaučia. Mnohé tábory sú zamerané na rozvíjanie jazykov alebo zručností, ktoré udržia detskú pozornosť a nedovolia jej počas prázdnin upadnúť.

Knihy

Ďalším skvelým spôsobom, ako udržať dieťaťu pozornosť v aktivite, sú knihy. Dieťaťu sa čítaním rozvíja slovná zásoba, podvedome si osvojuje gramatické javy, všíma si správne písanie „i“ a „y“ a ak ho príbeh zaujme dostatočne, automaticky bude chcieť čítať viac. Tu však dávajte dobrý pozor, čo vaše dieťa číta. Snažte sa vyvarovať nič nehovoriacim príbehom, násilníckym komiksom či vulgárnostiam. Okrem kníh nevinne podstrčte dieťaťu aj detské krížovky, ktoré zapoja mozog do aktivity a prinútia ho uvažovať.

Voľný čas

Všetko však musíte vedieť balansovať. Dieťa má prázdniny a tak mu dajte pár dní do týždňa aj voľno, nech si oddýchne. Nemôžete ale v žiadnom prípade zabúdať na fyzickú aktivitu, ktorá je v dnešnej dobe pre deti najdôležitejšia. Detský bicykel, turistika, korčule. Na výber máte veľa športových aktivít, nenechajte dieťa pred televízorom, pokiaľ vy ste v práci, o tom prázdniny nie sú.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!