Diamanty sú hlavným kameňom mesiaca apríl, čo znamená, že dámy narodené v tomto období majú ďalší dôvod požiadať o darčeky vo forme nádherných diamantových šperkov, alebo si ho jednoducho môžete kúpiť len tak. Niekedy je hľadanie dôvodov na radosť zbytočné a lepšie je konať. To môžete urobiť aj po tom, čo sa dozviete niekoľko zaujímavých faktov o diamantových šperkoch.

Trochu z histórie

Starí Rimania a Gréci verili, že diamanty sú slzy, ktoré patrili bohom alebo úlomky hviezd, ktoré spadli z neba. Diamanty sú staré niekoľko rokov – v niektorých prípadoch staršie aj ako tri miliardy. Považujú sa za drahocenný dar vesmíru, ktorý sa formuje naozaj dlho a hlboko pod zemou. Údajne je to až 100 míľ a z tejto hĺbky sa na zemský povrch dostali najmä sopečnou činnosťou. Vzácnosť tohto nádherného kameňa môžete oceniť aj vy a v podobe lacných diamantových náušníc.

Čistý uhlík

Diamanty sú tvorené z jedného prvku, sú takmer 100 % – uhlíkom. Pri formovaní pod spomínanou hĺbkou zeme dochádza k premene na prekrásnu a zriedkavú kryštalickú štruktúru diamantov. Tými si môžete nechať vyzdobiť aj svoje nádherné svadobné obrúčky, ktoré tak budú hovoriť nielen o symbole ale aj veľkosti a hodnote vzťahu.

Silný „ako skala“

Slovo diamant pochádza z gréckeho slova „adamas”, čo znamená neporaziteľný alebo nezničiteľný. Diamanty sú najťažšou prírodnou látkou. Jediná vec, ktorá môže poškriabať diamant, je ďalší diamant.

Diamanty boli oceňované a vyhľadávané tisíce rokov. Existuje dôkaz, že diamanty boli zhromažďované a predávané v Indii už v štvrtom storočí pred naším letopočtom. V prvom storočí nášho letopočtu ho citoval aj rímsky prírodovedec Pliny, ktorý povedal: „Diamant je nielen najcennejším drahým kameňom, ale najvzácnejšou vecou na svete.”

Mnohé staroveké kultúry tiež verili, že diamanty dávajú nositeľovi silu a odvahu počas bitky a niektorí králi nosili diamanty preto priamo na svojich pancieroch, s ktorými išli do boja. Dnes tak robia slávne osobnosti a celebrity, ktoré si ich dokonca nechajú vsádzať aj na zuby. Počas stredoveku boli diamanty považované ale aj za liečivé pre ochorenia od únavy až po duševné choroby.

Vy si ich krásou môžete ozdobiť celkový outfit, ku ktorému stačí zvoliť len správny pár pohodlných lodičiek. Diamant má predsa nezvyčajnú silu a lesk, ktorý si môžete v podobe šperku dovoliť kúpiť dnes už aj vy.

Foto: pixabay.com