Dátum sviatku vášho blízkeho sa nezadržateľne blíži a vy sa cítite čoraz nervóznejší. V noci vám nedá spať otázka, čo kúpiť svojej polovičke k sviatku. Chcete prekvapiť niečím neobyčajným, niečím čo stopercentne poteší. Ponúkame vám zopár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť.

Predovšetkým treba zvážiť, či chcete niečo praktické alebo stavíte na originalitu a nápaditosť. Samozrejme, vybrať vhodný darček možno priamo tak, že sa dotyčného spýtame, čo by si želal. Nemusíme sa báť, že darujeme nepotrebnú vec. Zároveň však svoju polovičku pripravíme o moment prekvapenia, čo si pravdepodobne neželáme. Originálne darčeky by mali vychádzať zo záujmov prípadne potrieb človeka, ktorého chceme potešiť. Samozrejme výber darčeka závisí od finančných možností, avšak väčšinou pri kúpe daru cena nezohráva podstatnú úlohu práve preto, lebo dotyčnému chceme vyjadriť lásku či vďačnosť.

Čo darovať mužovi okolo tridsiatky, ktorý miluje adrenalín? Skvelým darčekom je zoskok z lietadla alebo jazda na terénnom aute. Ďalšou alternatívou je romantický let balónom, ktorý môžete absolvovať spoločne. Adrenalín je spojený s prírodou. Čo poviete na horskú cykloturistiku? Pre extrémnych športovcov je stvorené jaskynné potápanie. Paraglading, bungeejumping kitewing nezvládne každý, ale vášnivého športovca milujúceho adrenalín zaručene potešíte. Skromnejší sa dokonale potešia jazde na koni či splavovaniu rieky na plti.

Pri mužoch ešte chvíľočku zostaneme. Ak máte doma počítačového maniaka, ktorý navyše miluje aj čítanie a filmy, výber nie je zložitý. Predplaťte mu obľúbený časopis a zaručene stúpnete v jeho očiach. Dlho vám rozpráva o počítačovej hre či filme, ktorý by chcel vidieť? Splňte mu jeho želanie. Muži sú stále sčasti deti, tak mu doprajte radosť.

Teraz sa pozrime na darčeky pre ženy. Prevažná väčšina žien je romanticky založená. Romanticky ladenou večerou v krásnej reštaurácii nič nepokazíte. Práva naopak. Ak sa rozhodnete niečo „ukuchtiť“ vo vlastnej kuchyni, môžete sa tešiť, pretože vaša polovička to zaručene ocení. Nezabudnite na červené ruže. Veľmi romanticky pôsobia sviečky. Večeru možno skĺbiť s horúcim kúpeľom plným bubliniek.

Ženy chcú byť krásne. Ak vám vaša drahá neustále rozpráva o oblečení či kozmetike, tak jej ho jednoducho kúpte kozmetický kufrík alebo ju vezmite na nákup do jej milovaného obchodu. Skvelou alternatívou je pobyt v kozmetickom salóne. Čistenie tváre spojená s masážou, manikúra, pedikúra či návšteva kaderníčky je bomba a vďačnosť vašej polovičky vás neminie. Nie všetky ženy však čas venujú činnostiam, vďaka ktorým sa cítia krajšie a sebavedomejšie. Ako potešiť ženu intelektuálku? Overeným tipom na darček je literatúra. Historické, psychologické či prírodopisné knihy sú darčekom, ktorý poteší. Ak je priateľka vášnivou fotografkou, skúste jej darovať celodenné fotenie v ateliéri. Dovoľte jej, nech je chvíľu modelkou , veď nie vždy musí byť ona tá, ktorá má fotoaparát v ruke. Vhodnou drobnosťou sú sladkosti. V súčasnosti dostať množstvo originálnych čokoládových figúrok rôznych tvarov, veľkostí a chutí. Čoraz viac žien je závislých na športe. Šport formuje postavu a hlavne sa vďaka nemu uvoľňuje veľké množstvo hormónov šťastia. Poukaz do fitnescentra či hodiny zumby alebo erobiku sú tým pravým orechovým pre každú športovo založenú ženu.

Ešte stále váhate? V poslednom čase sa veľa píše o víkendových relaxačných pobytoch. V tomto ohľade si môžete dovoliť trochu sebeckosti. Doprajte sebe aj svojej polovičke oddych prostredníctvom pár dní prežitých v kúpeľoch či vysoko v horách. Môžete sa spoločne oddávať aktivitám, po ktorých vaše srdce túži.