Dlhodobé, trvácne a silné priateľstvá sú na nezaplatenie, nemôže ich nič nahradiť a mali by ste si ich strážiť. Ak sa raz niečo rozbije, síce to môžete opraviť, ale nikdy to nebude rovnaké, ako na začiatku. A presne tak isto to je s priateľstvom. Musíte si ho udržiavať, venovať mu pozornosť a nesklamať toho druhého. Dobrá priateľka vám pomôže v núdzi, bude s vami zdieľať vaše radosti, lásky, ale aj starosti a ťažšie chvíle, na ktoré potrebujete oporu a nemali by ste nimi prechádzať sami.

hranie rulety

Tak isto by ste mali byť po jej boku aj vy. Aj v prípade, že ide o takú chúlostivú záležitosť ako je závislosť na hazardných hrách. Je to síce o niečo výnimočnejšie pre ženy, ako pre mužov, aby sa dostávali do problémov s hazardom, no nie úplne nemožné. Je jednoduché spadnúť do kolobehu hazardných hier, pretože reklamy sú dôveryhodné a človek v neľahkej životnej situácii im môže ľahko uveriť. Navyše, hra ruleta online či hracie automaty sú dostupné na internete a nemusíte za nimi ani chodiť do kamennej herne.

Podporte alebo prijmite podporu

Ak sa vaša priateľka dostala do problémov s hazardom a hry v kasínach sa jej stali dôležitejšími ako rodina, práca či jej záujmy, mali by ste jej pomôcť. Naopak, ak ste vy v núdzi a neviete, na koho sa so svojou závislosťou s hrami obrátiť, vaša priateľka vám určite pomôže. Ak ste spolu zažili už mnoho, veríte si a podporujete sa, potom môžete jedna od druhej očakávať pomoc. Nemusíte sa ničoho hanbiť, ste hrdinkou či už sa odhodláte o svojom probléme prehovoriť, alebo sa priateľke so situácie s hazardnými hrami pomôžete dostať.

Z problémov, a to nie len s hraním hazardných hier, vám často pomôže len rozhovor s blízkou osobou. Vyrozprávať sa zo svojich problémov a dôvodov, prečo sa hazard stal vašou či priateľkinou súčasťou života môže byť niekedy postačujúce na zmenu názoru a skoncovanie s hraním hazardných hier nadobro. Neváhajte však požiadať o pomoc aj odborníkov, ktorí sa špecializujú na pomoc závislým hráčom.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!