Ctite sa neustále malátna, unavená, máte pocit akoby ste neboli vo vlastnej koži, ste podráždená, a aby toho nebolo málo, každú chvíľu Vás bolí hlava. Uvedené príznaky sa u vás v poslednom čase vyskytujú čoraz častejšie dokonca aj teraz počas chladných zimných dní? Hľadáte príčinu vzniku všetkých týchto problémov a neustále ju nedokážete nájsť. Cítite sa unavený nielen v práci, ale aj doma pri príprave jedla, pri upratovaní miestnosti, pri práci v záhrade (nezabudnite používať pracovné rukavice, aby Vaše ruky boli stále hebké), či návšteve kina. Nemusí sa vôbec jednať o závažný zdravotný problém, ale vaše telo trápi niečo celkom iné! Telo má nedostatok vody, a preto by ste ju mali telu čím skôr dodať.

Pravidelným dopĺňaním tekutín si zabezpečujeme správne fungovanie celého tela a pevné zdravie. Pre naše telo, ktoré je zložené z dvoch tretín vody, je vyvážený prísun tekutín kľúčom k zdraviu a vitalite. Najnovšie výskumy ukazujú, že minimálny príjem tekutín u dospelého jedinca by mal predstavovať minimálne dva litre. Príjem tekutín je dobré rozvrhnúť do menších objemov. Nezabúdajte, že pravidelným pitím vody dodávate telu potrebné minerály, ktoré telo pre správne fungovanie potrebuje.

Nedostatok tekutín sa v odborne označuje ako dehydratácia. Dehydratácia spôsobuje narušenie správneho fungovania celého organizmu. Dochádza k nadmernej záťaži obličiek, znižuje sa telesná výkonnosť, nastupujú bolesti hlavy, a môže dôjsť k celkovému zlyhaniu krvného obehu, dokonca až k rozvráteniu celkového vnútorného prostredia organizmu človeka.

A ako sa dehydratácia prejavuje? Najčastejšími príznakmi dehydratácie sú suchosť sliznice v ústach, únava, malátnosť, poruchy koordinácie, náhly pokles krvného tlaku, zníženie kožného tonusu. Ak sa Vám neustále všetko točí pred očami, bolí Vás hlava a nepomáha masáž tváre, krku a šije, diagnóza je jasná! Nedostatok tekutín!

Možno aj Vás okrem už spomenutých problémov trápia suché a jemné vlasy. Problém môže spôsobovať práve nedostatok tekutín! Poškodené vlasy môžete našťastie zachrániť ak budete používať kvalitné vlasové prípravky. Veľmi jemné a riedke vlasy dokážete „zahustiť“ pomocou clip-in vlasov.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!