asistentkaMedzi dnešné “kariérne“ trendy patrí preklikávanie sa k rôznym pracovným inzerátom, čo sľubujú nenáročnú prácu v kancelárii na štyri až osem hodín denne. Väčšinou sa po telefonickom rozhovore dozvieme, že v skutočnosti nejde o ozajstnú prácu v kancelárii, ale o náročnú naháňačku za klientmi v teréne. Avšak, tejto téme nech sa bližšie venujú iní odborníci, my sme pracovité dámy, ktoré sa túžia dostať na serióznu pozíciu asistentky.

Táto pracovná činnosť postupom času získala rôznorodé konotácie, no pravdou je, že si za to môžu samy záujemkyne. Chybu ani tak netreba hľadať medzi nezamestnanými závistlivcami, ktorí sa posmievajú, že žena-sekretárka len varí kávičku a špúli pery na zahraničných klientov. Súčasný problém je predovšetkým v tom, že nám chýba sebakritika, absentujú osobné pohovory pod prísnym riaditeľovým drobnohľadom a o testoch a preskúšaniach radšej pomlčíme.

Samozrejme, nehádžeme všetky inteligentné dámy a serióznych zamestnávateľov do jedného vreca, len by sme vás radi vystríhali pred ďalším sklamaním zo sekcie aktuálne pracovné ponuky. Na to, aby z vás vyrástla dokonalá asistentka potrebujete okrem upravených vlasov a štíhlych nôh disponovať aj ďalšími vážnejšími znalosťami. A za tým sa poväčšine skrýva vysokoškolské štúdium a talent na cudzie jazyky. Ak sa v nasledujúcich odporúčaniach nájdete, už zajtra si môžete zasadnúť do ozajstného asistentského kresla!

Budem úspešne reprezentovať vašu firmu
Naznačili sme už, že záujemkyniam zväčša chýba sebakritika a objektívny prístup k požiadavkám na zamestnanca. Možno si dámy ešte priznajú, že vodičským preukazom typu B zatiaľ nedisponujú, no ak pri termínoch mierne pokročilá znalosť anglického jazyka, práca s wordom, excelom, outlookom či aktívne vedenie účtovníctva začnú tápať, obsadenie tejto pracovnej pozície je pre ne viac než neisté. Problém nastáva aj vtedy, keď slečny ako-tak porozumejú, čo sa od nich bude vyžadovať, no požiadavky si preložia na základe vlastného kariérneho slovníka.

Teda mierne pokročilá znalosť anglického jazyka vo finančnej agentúre skutočne znamená sypať ako z rukáva základné ekonomické, politické, samozrejme, aj finančné frázy, viesť aktívnu, nehabkajúcu konverzáciu so zahraničnými klientmi a nestarať sa, ako sa povie to a to, ale mať bohatú slovnú zásobu. Na to nám však typické stredoškolské štúdium angličtiny rozhodne nepostačí. Takisto sa vyvarujte smiešnym scénam pri počítači a nestresujte ostatných kolegov preto, že ste stlačili delete, ale radšej si zaplaťte doučovanie u nejakého ajťáka. Ak vám teda na práci asistentky naozaj záleží!

Foto: pixmac.sk, Ryan Johnson – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!