Voda je životne dôležitá zložka každého človeka. Dodržiavať pravidelný pitný režim sa oplatí nielen cez letné obdobie. Ako sa môžete dočítať v akomkoľvek médiu, nedostatok tekutín vedie k rôznym zdravotným problémom. Azda najznámejší je nepochybne kolaps až tepelný šok a dokonca keď nepijeme dosť, sme veľmi arogantní a agresívni. Leto je ročné obdobie, na ktoré sa každý teší. Deti majú oddych od školy, naopak, rodičia si hľadajú cestu, ako spraviť krásnu dovolenku svojím ratolestiam.

V skratke si povieme, aké rôzne komplikácie môžu vzniknúť, pokiaľ nedodržujete pitný režim:

  • poruchy krvného obehu
  • bolesti hlavy
  • svalové kŕče
  • triaška
  • nevoľnosť
  • kolaps, tepelný šok.

Správny pitný režim v lete jednoducho musíte dodržiavať, ako ste sa mohli dočítať vyššie, určite tieto komplikácie nechcete zažiť na vlastnej koži ani vy. Zdravotný stav si musí každý vážiť. Voda ma veľký význam pre náš organizmus, keďže tvorí až dve tretiny nášho tela (príklad: Odhad je, že pokiaľ človek váži 70 kg, má v tele 50 litrov vody). 15 litrov dôležitých telesných tekutín sa nachádza napr. v krvi, v črevnom obsahu alebo v lymfe. Ďalších 30 litrov vody obsahujú naše tkanivá orgánov vo vnútri buniek. Vodu si vyrába aj náš organizmus (spaľovanie živín).

POZOR: Telo musí denne prijímať okolo 1,5 až 2,5 litra vody! Nepodceňujte to!

Pár rád na záver:

  1. Napite sa hneď ráno. Budete sa cítiť oveľa lepšie, pretože sa vám prečistia črevá, premyjú obličky, zlepší sa krvný obeh a váš organizmus sa zavlaží, ako to sám potrebuje.
  2. Smäd uhaste skôr vlažnými nápojmi. Chladené, ľadové tekutiny sa skôr vyparia. Alkohol či kofeínové nápoje dehydrujú organizmus a majú močopudný účinok.
  3. Dodržiavajte pravidelný pitný režim a navykajte si naň. Dostatok vody v správny čas je možné popísať aj ako všeliek.
  4. Taktiež je dôležitý pitný režim na pracovisku. Nedostatok vody znižuje vašu výkonnosť a dobrý pocit. Pokiaľ chcete odvádzať dobré výkony a byť úspešný, venujte pozornosť tejto dôležitej zložke.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!