Po krásnej tvári bez chybičky túži každá žena, no paradoxom je, že veľmi málo žien ju aj má. Tým šťastným, nech to vydrží a tie, ktoré majú nedokonalosti krásy, nemusia zúfať. Je množstvo tipov a trikov ako vylepšiť tvár a jedným spôsobom je úprava obočia, ktoré či chceme, či nie, dominuje našej tvári a jedna z prvých vecí, ktorú si okolie všimne. Viete si sama dokonale upraviť obočie, aby ste s ním bola maximálne spokojná?

Pravidelná starostlivosť

O obočie sa musíte pravidelne starať, nezaberie vám to nijaký výrazne dlhý čas. Vyhraďte si raz za týždeň desať minút a venujte ich iba precíznej starostlivosti o obočie. Najdôležitejším a základným krokom je jeho tvarovanie. Obočie sa spravidla vytrháva len zospodu a medzi obočiami, nikdy nie zvrchu. Dávajte si dobrý pozor, aby ste ich vytvarovali približne rovnako a nemali dva viditeľne odlišné tvary obočí.

Úprava každý deň

Môžete použiť bežné pinzetku na obočie alebo vosk, ktorý je o čosi viac bolestivejší, no o to rýchlejší, a to najmä v medzere medzi obočiami. Dnes je medzi ženami veľmi obľúbené masívnejšie obočie, ktoré sa už netrhá zo spodnej strany, nechá sa voľne rásť a vnútro sa krásne vyplní čiernou či tmavohnedou ceruzkou. S bledými ceruzkami opatrne a používajte ich len v prípade, že máte blond obočie.

Ak máte pekný tvar a husté obočie, nemusíte si ho ani dorábať každé ráno a nechať ho tak. Ušetríte tak čas ráno pri prípravách a večer pri odličovaní pleti. V prípade, že si obočie každé ráno maľujete, buďte znova opatrná, aby obe obočia vyzerali rovnako. Jedným spôsobom je tradičná ceruzka na oči, ktorou si detailne vyplníte priestor medzi jednotlivými chĺpkami a orámujete tvar obočia. Ďalším spôsobom sú tiene na obočie, ktoré ho dokážu možno ešte krajšie zceliť ako ceruzka. Tieto tiene sú však o čosi výraznejšie ako ceruzka a dbajte na správny výber odtieňa.

Foto: pixabay.com