Dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži a ak sa niekde chystáte, mali by ste sa poponáhľať s výberom vašej cieľovej letnej destinácie. Niežeby sa všetky zájazdy vypredali, ale cestovné kancelárie a agentúry si môžu dovoliť zvyšovať cenu, nakoľko sa pred začiatkom oficiálnych prázdnin začne o tieto zájazdy zaujímať väčšia skupina ľudí, dopyt stúpne. Čo takto si tento rok urobiť letnú dovolenku o čosi exotickejšiu ako po minulé roky a vydať sa na spoznávanie ďalekej Dominikánskej republiky?
8topzena
Máte na výber v podstate z dvoch možností, a to buď si zaplatiť komplexný zájazd s letenkou a hotelom, alebo si nájdete cenovo výhodnú letenku sami a hotel si vyberiete podľa vlastných preferencií. Najvyššou položkou na dovolenke v Dominikánskej republike bude, samozrejme, letenka. Pripravte sa na jeden zaujímavý poplatok pri vstupe do krajiny, a to desať dolárov za „turistickú kartu“. Poplatok zaplatíte na jednom mieste, dostanete bloček, ktorý odovzdáte na imigračnom. Žiadnu reálnu kartu nikdy ani len neuvidíte.

Na cestách opatrne

Počasie sa môže síce zmeniť z minúty na minútu, no prevažne počas celého roka je tu slnečno, vlhko a horúco. Miestna mena je peso, ale všade sa dá platiť aj americkými dolármi. Ľudia sú neuveriteľne skromní a štedrí a vôbec neočakávajú nič navyše od vás. Ak cestujete do Dominikánskej republiky, vyskúšajte ich domáce drinky, no nezisťujte, čo obsahujú. Niektoré môžu byť pálené z hmyzu.

V hlavnom meste Santo Domingo je krásna historická časť Colonial Zone, kam by ste sa ako turisti mali ísť za každých okolností pozrieť. V žiadnom prípade si však neprenajímajte osobné vozidlo, pretože premávka v Dominikánskej republike nemá takmer žiadne pravidlá a pre turistov môže byť šoférovanie naozaj nebezpečné. V každom prípade si určite užijete krásne pláže, skvelé jedlo a dámy pozornosť mužov.

Ilustračné foto: pixabay.com