Leto je krásnym, pre mnohých i najkrajším obdobím z celého roka, počas ktorého sa na tvárach objavuje častejšie ako kedykoľvek inokedy úprimný a spontánny úsmev, všetky problémy sú razom zabudnuté a odhodené na vedľajšiu koľaj a energia z každého len tak srší. Pravdaže, slnko a teplé počasie robia divy s psychikou a duševným stavom človeka, no na druhej strane v súvislosti s organizmom a zovňajškom nie sú jeho účinky v každom smere pozitívne, a teda je potrebné siahnuť po alternatívach, ktoré vynahradia pozostatky slnka na vašom tele.

Výťažky z bambusu robia divy – príroda je tu pre každého

Prvými, a zároveň aj najviditeľnejšími negatívnymi účinkami či následkami priameho slnka sú nepekne vyzerajúce a neestetické pigmentové škvrny, ktoré sa objavia po vonkajšom pobyte, kedy ste vystavený priamym slnečným lúčom a vaša pokožka nie je krytá a chránená žiadnymi UV faktormi, ktoré sa skrývajú v krémoch určených na opaľovanie. Bez ich použitia si nielenže koledujete o bolestivú a popálenú kožu, ktorá navyše najprv sčervená a neskôr sa vo väčšine prípadoch vytvoria maličké pľuzgieriky, ktoré sa potom začnú šúpať a škvrny budú nielenže viditeľné, ale odumretú kožu si budete nachádzať na čistom oblečení.

To zrejme nechcete riskovať, a preto by ste nemali aj po letnej sezóne zabudnúť na krémy, pretože slnko ešte nepovedalo posledné slovo. Predsa len, zhorený nos môžete nadobudnúť aj v septembri a vyhnúť sa mu môžete jedine s i keď malou, no istou vrstvou ochranného krému. Vaša pokožka si predsa zaslúži vyzerať a byť zdravá, tak do nej pár eur zainvestujte a ona sa vám odvďačí krásnym bronzovým, no hlavne nebolestivým odtieňom.

Vlasy trpia

Určite ste si po každom lete všimli, že ani vaše vlasy nie sú veľmi nadšené z častých pobytov na slnku a morskej vody sa boja ako čert kríža obmotaného cesnakom. Na takéto prípady existuje však viacero možností, ako dostať vlasy do pôvodného, zdravého stavu, a to ani nemusíte vysoliť peniaze navyše za drahú kozmetiku, ktorá ani nie vždy zaúčinkuje. Na drogériu stavte jedine v prípade, že máte určité výrobky osvedčené.

Nedajte však dopustiť na žiadne domáce či takzvané babské recepty, ktoré sa tradujú z dcéry na dcéru. Umytie vlasov pivom, ktoré dodá chýbajúci lesk, medovo-olivový zábal vlasy hydratuje a zbaví vašu korunu suchého vzhľadu. Ak nemáte na domáce masky čas, chuť či prostriedky, vsaďte na drogériu, ktorá obsahuje olivový alebo panenský olej, no nepohrdnite ani mandľami či výťažkami z bambusu, veď v prírode je sila a to uvidíte aj na vašich vlasoch po ozdravných kúrach plných zložiek z prírody.

Dávajte si pozor i na chodidlá, veď nezabúdajte, že práve tie vás dennodenne nosia a musíte sa na ne stopercentne spoliehať. Nebyť nich, tak sa nepohnete, a teda im doprajte pohodlie, aké si zaslúžia. Pravidelný píling ich zbaví starej, stvrdnutej kože, krém určený na chodidlá ich hydratuje a s výživným priesvitným podkladovým lakom budú vašou pýchou.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – Erik Stattin