Ak aj vás nudia Vianočné sviatky s kopami snehu, alebo len toho čo po ňom ostalo, máte plné zuby vyprážaného kapra, skúste zmenu. Pokiaľ našu časť zeme trápia mínusové teploty a výstrelky počasia, na opačnej strane zemegule sú krajiny, kde sa ľudia opaľujú a popíjajú ovocné kokteily pri ležaní na pláži.

Pači sa vám predstava rozbaľovania darčekov v tropickej krajine ? Čo by ste povedali na Zanzibar, ktorý je súčasťou východoafrickej zväzovej republiky Tanzánia . Tento bájny ostrov pokrytý hájmi škoricovníkov, vanilkovníkov a muškátovníkov, vás priam láka týmito neodolateľnými arómami. Čarovné zanzibarské pláže obmýva Indický oceán, ktorý sa pri pobrežiach predvádza vo všetkých azúrových odtieňoch.

Obľúbeným letoviskom je Uroa/Kiwengwa najmä pre svoj výnimočný pokoj. Nachádza sa tu len pár roztrúsených rybárskych dediniek. Výhodou tejto oblasti je však ľahká dostupnosť historického centra hlavného mesta Stone Town s jeho pamiatkami a možnosťami poznávania.

Ak ste fascinovaný Indonéziou, určite pre vás nebude pojem dovolenka na Bali ničím neznámym. Vzhľadom na blízkosť k rovníku, tu celý rok panujú 30 stupňové horúčavy. Obyvatelia sú silno veriaci ľudia, spoliehajú sa na prírodné sily a rozmaznávajú všadeprítomných bohov, bôžikov a démonov umelecky naaranžovanými obetami z palmových listov, kvetín a ovocia. A aby sa proti príchodu duchov poistili, obveseľujú ich 365 dní v roku hudbou, spevom a tieňohrami. Rytmus života sa neriadi hodinkami, ale ceremóniami. Kúpanie na tamojších plážach je výrazne ovplyvnené prílivom a odlivom. Pri odlive sa odporúča vstup do mora len s topánkami. Rajom surferov je región Kuta. Dávajte si však pozor na silné podmorské prúdy a rešpektujte vlajky upozorňujúce na vhodnosť kúpania. Nezabudnite si však vybaviť vstupné víza.

V prípade, že vás láka iná dovolenka, viac či menej exotická destinácia, zaručene si vyberiete z bohatej ponuky cestovných kancelárii. Lacné dovolenky už nie sú iba snom. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, prajeme vám príjemne strávené dni plné oddychu, zábavy a poznávania nepoznaného.

Foto na titulke: Pixmac.sk, Nicolas Lannuzel – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!