Počas Vianočných dní si len máloktorá z nás odoprela výborný sladký koláčik, údené mäsko, salámy, šunky, syry, výborné vínko a iné dobroty. Len čo sme sa ale pozreli do zrkadla nejedna z nás si uvedomila, že jej pribudlo nejaké to kilečko navyše. A to nehovorím o momente, keď ručička na váhe ukázala o päť kilogramov viac ako pred Vianocami. Čo robiť s nadbytočnými kilami, ako sa ich čo najrýchlejšie zbaviť nielen na mesiac či dva, ale už navždy? Ako schudnúť? Kúpiť si tabletky na chudnutie a čakať kým začnú účinkovať alebo začať opäť držať neznesiteľnú hladovku? Tieto otázky pozná dobre každá z nás, tak čo teda robiť?

Na začiatok by bolo vhodné zmeniť jedálny lístok. Vôbec sa nemusíte obmedzovať stačí len znížiť dávky jedál, ktoré si denne doprajete. V prvom rade by ste do svojho jedálnička mali zaradiť čerstvé ovocie a zeleninu. Ovocie síce v sebe obsahuje cukry, ale všetko sú to prírodné cukry, ktoré telo dokáže správne rozložiť a postupne ich spotrebúva. Chuť na sladké zaženiete banánom, jablkom či sladučkou jahodou. Raňajky sú základ všetkého. Nikdy neodchádzajte z domu hladná! Spravte si presný rozpis jedál a časov, kedy ich budete konzumovať. Raňajky, obed, večera sú základom. Ako som už ale povedala nesmiete to prehnať s množstvom jedla, ktoré si doprajete. Dôležité sú pravidelné prísuny jedla v malým množstvách. Desiata a olovrant musia byť súčasťou vášho jedálnička rovnako ako tri hlavného jedlá o ktorých som už hovorila.

Počas celého dňa popíjajte minerálne vody, vždy ich ale striedajte, dlhodobé pitie jednej a tej istej vody tiež nie je osožné, nakoľko každá minerálka obsahuje iný pomer dôležitých látok, najmä minerálov.