Partnerské vzťahy bývajú zložité, o tom nie je pochýb. Spolužitie dvoch ľudí nie je vždy úplne jednoduché, pretože každý sme iná povaha, všetci chceme, cítime a robíme niečo iné. Avšak, ak sa rozhodnete byť s niekým vo vzťahu, mali by ste sa obaja správať dospelo a užívať si možnosť byť spolu a nie si navzájom ubližovať a robiť naprieky. Niekedy je dokonca nutné prekonať svoju hrdosť.

Vážte slová

Hádky sa snažte riešiť s chladnou hlavou a vážte slová, ktoré počas toho vyslovíte. Slová sa nedajú vziať späť, preto si niekedy skúste skôr zahryznúť do jazyka, aby ste sa potom nemuseli za svoje vyslovené myšlienky hanbiť a neskôr ospravedlňovať. Majte na pamäti, že počas hádky chcete tomu druhému len schválne slovne ublížiť, no naozaj môžete spôsobiť to, že váš partner to zoberie osobne. Radšej dvakrát premyslite predtým, než poviete, čo vás práve napadne.

Urážanie patrí k deťom

Po hádke si často uvedomíte, že vznikla z banálnej situácie, ktorú ste mohli spoločne vyriešiť s triezvou hlavou. Nenechajte sa vyprovokovať a ak už sa naozaj blížite k výbuchu, odíďte. Jednoducho sa zavrite do izby a vráťte sa až v momente, keď vás zlosť prejde. Vyvarujte sa detskému urážaniu, ktorým si viac-menej len vyžadujete partnerovu pozornosť a chcete, aby sa vám doprosoval. Zväčša to má presne opačný efekt a tichá domácnosť bude ešte o to dlhšie trvať.

V čase hádky si naozaj odpustite vyťahovať veci z vašej minulosti. To, čo sa dialo v oboch vašich životoch predtým, ako sa začal váš vzťah, je vec každého jedného z vás a nič z toho nepatrí do hádok medzi vami. Ak jeden z vás nie je schopný sa vysporiadať s minulosťou toho druhého, mali by ste porozmýšľať, či má vôbec zmysel vytvárať spoločnú budúcnosť. Snažte sa problémy riešiť ako dospelí ľudia, nevyčítajte si to, čo zmeniť nemôžete a snažte sa navzájom jeden druhého pochopiť. Bude sa vám žiť ľahšie.

Foto: pixabay.com