Pixmac000000000057Jedným z najdôležitejších faktorov vo vzťahu je okrem porozumenia a lásky aj dôvera. Bez dôvery nadobúdame len pochybnosti, žijeme v strachu a neustálom podozrievaní. Dôvera je vo vzťahu nevyhnutná, pretože ak si s partnerom neveríte, prídu na rad žiarlivostné scény, ktoré skôr či neskôr zabijú váš vzťah. Spochybňovanie partnerových slov a tvrdení bude viesť len k nekončiacim hádkam a presviedčaní o pravde. Dôvera by však mala byť prítomná z oboch strán, jedine tak nastane harmónia. Avšak, je veľký rozdiel medzi slepou dôverou cez ružové okuliare a zdravým rozumným dôverovaním. Dôverujte, ale preverujte!

Nezáleží na tom, ako veľmi je človek zamilovaný a ako svojho partnera rešpektuje, pretože, s rukou na srdci, zrejme každý sa raz dostal vo vzťahu do situácie, kedy bolo lepšie pravdu nepovedať, pozmeniť ju, upraviť alebo úplne zatajiť. Nejde len o to, že by ste chceli toho druhého klamať, no niekedy je lepšie, aby pravdu nevedel. Nehovoríme len o situácii, ktorá je spojená s neverou, niekedy nastane chvíľa, čo môže partnera zraniť a nie je úplne nevyhnutné, aby o nej vedel. Ak usúdite, že sa stalo niečo, čo si chcete nechať pre seba, potom je pravdou, že čo oči nevidia, srdce nebolí.

Ak však nadobudnete pocit, že partner vás už viac svojimi pravdami nielenže nechráni, ale úmyselne klame a zavádza, je čas zobrať situáciu do vlastných rúk a zistiť, čo je vo veci. Pozor! Ak si nie ste stopercentne istá, že partner robí niečo, čo by mohlo viesť k rozchodu, nespanikárte a preverujte v tajnosti bez toho, aby o tom vedel. Najjednoduchším spôsobom kontroly je telefón. Musíte sa však presvedčiť, že partner naozaj nepríde na váš čin, pretože mu tým ukážete, že mu nedôverujete a to zrejme nechcete.

Kontrolovanie však napovedá to, že partnerovi nedôverujete úplne a pokúšajú vás myšlienky, že robí niečo poza váš chrbát. Ak sa rozhodnete preveriť si ho a zistíte, že vaše pochybnosti boli neopodstatnené, udržte to ako svoje tajomstvo, no neopakujte ho. Raz ste zistili, že nič neskrýva, tak by ste mu mali plne dôverovať. Ak zistíte, že jeho príbehy boli lži a už nemá cenu ďalej pokračovať vo vzťahu, priznajte, že ste na všetko prišli, no nechajte si situáciu vysvetliť. Nevypovedané veci potom s odstupom času zvyknú otravovať vašu myseľ. Obrňte sa, vyriešte situáciu, vypočujte si jeden druhého a až potom robte závery.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD – pixmac

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!