Už ste rozmýšľali nad výberom dovolenky tohtoročnej sezóny? Ak nie, ponúkam vám jeden tip. Skúste dovolenkovať sama!

Určite si teraz kladiete otázku a čo moja rodina? Nenaruší to náš vzťah s partnerom alebo manželom?

Nie milé dámy, položte si radšej otázku: Nezaslúžim si raz za rok oddýchnuť a venovať sa len a len sama sebe? Ak máte zdravý a úprimný vzťah, otázka single dovolenky určite nenabúra vašu a partnerovu dôveru. Sú omnoho závažnejšie okolnosti, ktorých sa možno obávať a pár dní strávených osamote to určite nie je. Okrem toho malá odluka vzťah len utuží.

No a ak partnera nemáte, tak nie je o čom rozmýšľať. Ide sa na dovolenku ,, single“.

Výhody single dovolenky
Nechcete sa ,,ponúkať“ známym, či by ste nemohli ísť na dovolenku s nimi? Nemáte chuť ísť na dovolenku s kolegyňami z práce, s ktorými si veľmi nerozumiete? Alebo s chlapmi, ktorých zaujíma len to, kde čapujú pivo a kde sa dá sledovať futbal? A už vôbec nemáte chuť si len kvôli zájazdu hľadať známosť? Cestujte sami! Uvidíte, ako si to užijete. Prežijete neopakovateľné zážitky, utriedite si myšlienky a objavíte v sebe vlastnosti a schopnosti, o ktorých ste vôbec nevedeli.

Na dovolenke tohto typu ste pani sama sebe. Nemusíte sa nikomu prispôsobovať, ani spovedať. Leňošíte koľko chcete, idete spať, kedy sa vám zachce a „vyvaľovaním sa“ na pláži či pri dobrej knihe môžete stráviť toľko času, koľko sa vám zažiada. A nik nebude šomrať, prevracať oči alebo narúšať vašu pohodu. Výlety za poznaním a kultúrou si skvele užijete a viac si zapamätáte, keďže nemusíte dávať pozor na deti alebo sa o niekoho starať či prispôsobovať sa. Žiaden stres ani napätie. Venujete sa len sami sebe. Čo viac si môžete priať?

A keď dostanete chuť na spoločnosť, jednoducho sa s niekým zoznámite alebo sa prihlásite na spoločný výlet či večer s hudbou. Samozrejme, keď ste v hoteli plnom zaľúbených párov a rodičov s deťmi, nie je to až také jednoduché. Ak však vycestujete s cestovnou kanceláriou, ktorá organizuje zájazdy práve pre single dovolenkárov, zoznamovanie sa s inými bude prirodzené a nenútené. Zúčastňujú sa ich tí, ktorí milujú cestovanie, spoznávanie krajín, zábavu, akurát nemajú partnera a nechcú sa celé dni „túlať“ sami. Chcú sa zabávať v spoločnosti ostatných. Sú otvorení priateľstvám a túžia prežívať výnimočné momenty.Pri raňajkách, obedoch a večeriach môžete sedieť spolu pri veľkých stoloch alebo osamote. Môžete si s ostatnými zacvičiť alebo sa sám poprechádzať pri mori. Je to v podstate ideálne. Robíte len to, na čo máte chuť. Ako často sa vám to podarí počas bežných dní?

Malé chybičky sa nájdu
Tie, ktoré netúžite byť na pláži oslovované miestnymi mužmi, odporúčam zobrať si so sebou dve osušky. Na jednej budete ležať a druhú si rozložíte vedľa seba a navodíte dojem, že partner každú chvíľu príde. Ale ak po spoločnosti túžite, zoznamujte sa, bavte sa a užívajte si. O tom predsa dovolenka je!

Problém môže nastať aj pri samotnom ubytovávaní, pretože väčšina zahraničných zájazdov je šitá na mieru pre páry, takže by sa mohlo stať, že budete platiť za dve osoby, nakoľko jednolôžkovú izbu v ponuke nenájdete. Ale aj tu je možné si najprv overiť či cestovné agentúry majú v ponuke aj dovolenky pre single klientelu. Preto odporúčam sa na túto možnosť určite informovať pred tým, než si vyberiete.

Takže milé dámy, vôbec nemusíte mať výčitky ak sa rozhodnete pre single dovolenku. Relax bez partnera v zahraničí by nemal v zdravom vzťahu narobiť žiadne škody. Malé odlúčenie by malo skôr pomôcť obom pochopiť nezmyselnosť mnohých zbytočných nedorozumení. A je lepšie, ak si budete chvíľku chýbať, než by ste si mali liezť pri mori na nervy. Dovolenka je hlavne o užívaní si a pre mužov aj o obzeraní pekných ženských kriviek. Buď sa nevaďte o peniažky a nežiarlite, alebo choďte každý sám. Čo oko nevidí, srdce nebolí…

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!