Egypt je krajina do ktorej putujú turisti počas celého roka, pretože ju k tomu predurčuje priaznivé podnebie. Priezračné more spolu so slnečnými plážami sú magickou kombináciou, ktorá presvedčí každého. Ak sa chcete potápať, nie je nič lepšie ako Červené more. Pyramídy a vôbec všetky historické pamiatky v Egypte sú nezabudnuteľným zážitkom a vnesú do vášho vnútra trošku zo svojich tajomstiev a záhad.

V piesočnatej zátoke NAAMA BAY sa nachádza svetoznámy SHARM EL SHEIK, ktorý vznikol z malej rybárskej osady. Koralové útesy a bohatý podmorský svet si podmaní každého. Mesto troch tvári, tak možno nazvať HURGHADU. EL-DAHAR, SEKALLA a EL-KORRA sú časti prímorského letoviska, z ktorých má každé iné podobu od tej najstaršej po najmodernejšiu. TABA na severe Arabského zálivu a hlavne FARAÓNOV OSTROV ponúka všetko, či si len dokážete predstaviť. Voda tyrkysovej farby, zlatisté pláže, množstvo športu a zábavy čaká len na vás.

Fascinujú vás labyrinty? Potom navštívte jeden megalomanský, ktorým je hlavné mesto KÁHIRA. Ak vaša duša dychtí po komplexných vedomostiach o Egypte navštívte Egyptské archeologické múzeum. Meno svojho zakladateľa nesie vo svojom názve ALEXANDRIA bohatá na historické pamiatky. Bývalé hlavné mesto Egypta LUXOR ležiace 500 kilometrov od Káhiry vo svojich útrobách ukrýva Chrám boha Amona a nespočetné množstvo ďalších významných pamätihodností.

Smerom od Káhiry po Illáhun sa majestátne rozprestierajú egyptské pyramídy. 2,25 miliónov kvádrov o objeme jeden meter kubický bolo potrebných na zhotovenie CHEOPSOVEJ PYRAMÍDY a ešte viac teda okolo 2,3 milióna na CHUFEVOVU PYRAMÍDU, ktorá je najväčšou zo všetkých egyptských pyramíd a vôbec na svete. Nie nadarmo sú pyramídy jedným z divov sveta. Prvá pyramída vznikla za Starej ríše a panovania tretej dynastie, konkrétne panovníka menom Džosér.

Údolie veľrýb alebo WADI AL-HITAN a fosílie veľrýb, ktoré sa na tomto území nachádzajú hovoria o tom, že veľryby vznikli zo suchozemských živočíchov. Či je to tak alebo nie, toto miesto určite stojí za návštevu.