Ak podnikáte alebo ste už niekedy aspoň raz potrebovali prepraviť čosi medzinárodne, určite poznáte ten nekonečný proces. Medzinárodná doprava je vždy zabezpečovaná nejakou firmou a práve na to sa treba zamerať. Na výbere firmy totiž záleží, pretože bude zastrešovať celú prepravu a na vašom tovare predsa záleží. Vyberáte spoločnosť prvý raz?

kamionova-preprava-logistickesluzby-sk

Komplexnosť, prehľad, cena

Efektívna preprava tovaru by mala byť komplexná, za rozumnú cenu a prehľadná. Vy ako podnikateľ predsa chcete mať čo možno najviac detailný prehľad o stave zásielky – kde sa nachádza a ako ďaleko od cieľovej destinácie práve teraz je. To by mala každá schopná firma zabezpečiť pomocou GPS. Dôležitá je tiež komplexnosť – ak si niečo objednávate, chcete mať v balíku viaceré služby. Dvojnásobne to platí pri preprave, pretože samotná logistika zahŕňa viacero nevyhnutných úkonov a objednávať si každý u iného by bolo neefektívne i zdĺhavé. Jednou z najznámejších je napríklad medzinárodná preprava spoločnosti DB Schenker.

Nezabúdajte na rýchlosť

Čím skôr tovar príde na miesto určenia, tým skôr získate zisk a pohnete sa ďalej. Samozrejme si spoľahlivosťou a rýchlym prístupom získate i zákazníkov a dôveru, ktorá je nad zlato. Práve preto si pozrite autá, v ktorých logistická spoločnosť preváža tovary a zistite si referencie od ostatných, ktoré sú často dostupné aj online na rozličných fórach. Buďte jednoducho v obraze.

Po Európe

Plánujete rozvoz po Európe? V takom prípade nezabudnite hľadať spoločnosť poskytujúcu logistiku celoplošne, teda do viacerých krajín. Sprístupní sa vám tak napríklad rezervácia či rovno predaj trajektových lístkov, čo určite oceníte. Nebudete ich musieť hľadať vy.