Jarná dovolenka pred šialenou turistickou sezónou sa javí ako dobrý, lacnejší a prínosný nápad. Problém však môže nastať už pri výbere vhodnej a dostatočne vyhriatej destinácie v období, kedy teploty nie sú výrazne vysoké. Krajina pyramíd by tak mohla byť jednou z najlepších volieb pre jarný oddych. Egypt totižto láka svojich priaznivcov celoročne.

Jedným z najhlavnejších pozitív dovolenky v Egypte mimo letnej sezóny je fakt, že si môžete užiť pyramídy a iné kultúrne krásy tejto moslimskej krajiny plnými dúškami, a nebudete sa pri tom potiť v teplotách, ktoré stúpajú v letnom období v púšti aj k číslu päťdesiat. Druhým plusom popri prijateľnej horúčave je aj menší počet zážitkuchtivých turistov, a teda vypadáva hrozba tlačenia sa v úzkych uličkách či radoch. Viac si tak vychutnáte Saharu, pyramídy, Sfingu, štvorkolky či jazdu na ťaviom chrbte.

Obrovskou výhodou tejto africkej krajiny je jej celoročný chod. Hotely vítajú svojich hostí v každom ročnom období, zamestnanci vás obslúžia kedykoľvek o to vy budete stáť a animátori pre voľný čas vás nenechajú ležať na mieste ani minútku. Nemusíte sa teda báť, že by ste prišli o nejakú časť komfortu, keby ste do Egypta cestovali mimo sezónnych mesiacov.

Napriek tomu, že je táto arabská republika ekonomicky a hospodársky na veľmi nízkej, až zaostalej úrovni, turisti si v každom prípade prídu na svoje. Cestovné kancelárie a hotely ponúkajú množstvo atraktívnych fakultatívnych výletov, nad ktorými by bola škoda ohrnúť nosom. Spomínané pyramídy sú klasikou, no aktuálnym lákadlom sa v poslednom čase stal ostrov, ktorý je priamou konkurenciou k známemu Giftunu. Nesie meno Utópia a už len pri pohľade naň pochopíte prečo. Azúrovo-modré more ako z obrázkov z Karibiku, biely piesok a prázdno. Nikde nič, len malý ostrov a vy. Lákavé, čo poviete?

Ak vás myšlienka na opustený ostrov nijako výrazne nenadchne, nezúfajte, je to len jedna z mnohých možností, iné budú pre vás možno zaujímavejšie. Jedným z čarovných výletov sa javí aj plavba loďou s niekoľkými zastávkami na otvorenom mori s možnosťou šnorchlovania, ktoré je práve v Egypte mimoriadne rozšírené. Výhodou je, že v prípade, že sa rozhodnete pre takto strávený deň, nemusíte mať svoju výbavu. Organizátori výletov vám výstroj zaobstarajú a požičajú. Pripravte sa na neuveriteľné zážitky, kedy vám bude pod nohami plávať raja, uvidíte morské hviezdice a všakovaké koraly vám nedovolia odtrhnúť zrak. Môžete sa tešiť aj na spálenú zadnú časť vášho tela a svalovicu na nohách, no verte, že to sa to stojí.

Niektoré cestovné kancelárie navyše ponúkajú prehliadky historických a veľkých egyptských miest aj so sprievodcami, ktorí vám predstavia krajinu informáciami z prvej ruky, keďže sú nimi väčšinou samotní obyvatelia Egyptu. Popri množstve pútavých fakultatívnych výletoch si však môžete vybrať aj z hotelovej ponuky programu. Každý deň vás budú animátori z rôznych kútov sveta zabávať, cvičiť s vami či vymýšľať bláznivé súťaže.

Malou nevýhodou jarnej egyptskej dovolenky môžu byť chladnejšie rána a večery. Teplota sa v tom čase pohybuje približne okolo osemnásť až dvadsať stupňov Celzia, čo je však v jarných mesiacoch celkom prijateľné. Stačí si obliecť tričko s dlhým rukávom, rifle a raňajky či večerný program si môžete vychutnať aj v príjemnom exteriérovom prostredí.

Nečakajte, že pri vašej jarnej dovolenke sa vyhnete presláveným vyjednávačom a mužom, ktorí si vás budú chcieť kúpiť za najrôznejšie zvieratá, ktoré zrejme aj tak nevlastnia. Úplne postačí, ak s nimi prehodíte zopár viet a dáte im najavo, že nestojíte o priazeň a vy si budete môcť užívať nádherné počasie, horúce slniečko, bohatý program a oddychovať do sýtosti.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!