Eleganciu často od nás vyžadujú zamestnávatelia či špeciálne príležitosti. Avšak sú ženy, ktoré eleganciu samy vyhľadávajú a je súčasťou ich každodenného života. Elegancia, to nie sú len kostýmy a šaty, ale možno ju vytvoriť správnou kombináciou jednotlivých typov oblečenia.

Ak chcete pôsobiť ako dáma, nebojte sa experimentovať. Hitom tejto sezóny je červená a bodky. Červené šaty v kombinácii s čiernym bodkovaným sakom a veľkým kvetom, vás zmenia na nepoznanie a zaručene budete elegantná. V chladnejších dňoch môžete pod šaty pridať legíny. Elegantne vyznie vzdušná tunika v kombinácii s legínsami, ktoré sa stále tešia veľkej obľúbenosti. Stále trendy sú turecké nohavice, ktoré spolu s blúzkou z vás urobia vzor elegancie.

Elegancia nie je výsadou žien so štíhlou postavou, ale dokonale pristane aj dámam, ktoré majú zopár kíl naviac. Ženy so širšími bokmi ocenia sukňu s dĺžkou do polovice lýtok v „áčkovej“ línii, v drieku s nápaditou mašľou, ktorá odvedie pozornosť od väčších bokov.

Ste presvedčená, že v džínsoch nemôžete pôsobiť elegantne? Mýlite sa. Skúste si k nim obliecť bielu blúzku s veľkou mašľou alebo kvetom, či brošňou a doplňte kárované sako.

Dobrou voľbou je klasický kostým, ktorý tvorí vypasované sako a elegantné šortky s rovnakého materiálu. Klasikou v elegancii sú puzdrové šaty tulipánového strihu.

Ak nie ste elegantný typ človeka, práve naopak milujete športové oblečenie, ale okolnosti vás nútia obliekať sa decentne, správnou voľbou je športovo-elegantná kombinácia. Džínsy tmavej verzie asi do stredu lýtok, kvetinový top, baleríny a vhodné náušnice a náramok sú zárukou elegancie.

Nezabúdajme však na volány, ktoré pôsobia romanticky a zároveň elegantne. Volánové šaty v línii A, sú to správne pre každý typ postavy, stačia sandále v zlatistom nádychu na vysokom opätku a bižutéria a ste kráľovnou elegancie.

Foto: Flickr.com