Vaši muži chodia športovať a vás už trápia výčitky svedomia, že ste večne doma a robíte dokola tie isté činnosti? Aj pri aktívnych mužoch môžete žiť bez vrások na čele. Hoci športu príliš neholdujete, zaiste vás poteší toto riešenie – zaobstarajte si elektrobicykel, budete štýlová.

Aj pre tie, ktoré nemajú vodičák

Elektrobicykel, inak e-bike, je ideálny dopravný prostriedok pre všetky tie, ktoré sa potrebujú rýchlo dostať do práce či do obchodu, no nemajú vodičský preukaz. Jeho veľkou výhodou je, že sa pri bicyklovaní nespotíte, pretože nemusíte bojovať proti vetru, takže do práce prídete svieže a voňavé, ako ste z domu odchádzali. Okrem toho, že nezničíte seba, elektrobicykel je tiež veľmi šetrný k životnému prostrediu, lebo na rozdiel od áut neprodukuje spaliny. Samozrejme, tento bicykel je o niečo ťažší ako napríklad horský, ale pamätajte na to, že práve vďaka tomu sa pri bicyklovaní toľko nenarobíte. Dobrá správa pre tie dámy, ktoré majú horšiu kondičku. J Do elektrobicykla sa vám oplatí investovať, pokiaľ ho budete využívať pravidelne a nie párkrát do mesiaca, pretože by ste tým zbytočne degradovali batérie. Ďalšou výhodou je, že vám výborne nahradí auto, ak ho potrebujete na kratšie vzdialenosti. Zbytočne by ste sa stresovali, že nemáte kde zaparkovať, keď má vo vašom paneláku už pomaly každý aj dve autá. Odbremeňujete sa zároveň od starostí typu ŠPZ, STK, tankovanie a podobne, to vám vaši muži budú závidieť!

Motorček použijete, iba keď to potrebujete

Elektrobicykle nie sú plne motorizované, takže pokiaľ vám skutočne záleží na zdravom životnom štýle, snažte sa motorček využívať iba vo chvíľach, keď sa niekam potrebujete rýchlo dostať alebo nesiete niečo ťažké či potrebujete zdolať väčší kopec. Podľa toho tieto bicykle aj členíme na úžitkové a tie, čo sú zamerané na výkon. Časom možno vaše telo vďaka využívaniu motorčeka a vašej fyzickej aktivite naberie toľko odvahy a sily, že tieto prekážky zdolá aj samo, bez použitia techniky. Motorček zvládne až 25 kilometrov za hodinu, to ale neznamená, že zapojením vlastných síl nemôžete ísť aj rýchlejšie. Hlučnosť je na rozdiel od takého auta minimálna, a čo je skvelé – v zime sa vyhnete škrabaniu skiel. J

Elektrobicykle sa veľmi svojím dizajnom nelíšia od bežných bicyklov, takže sa nemusíte obávať, že budete vo vašom meste pôsobiť ako atrakcia. V obchodoch ich zoženiete v rôznych veľkostiach, takže ak chcete podarovať vašej babičke skvelý darček na Vianoce a viete, že žije aktívne, e-bike ju rozhodne poteší, pretože uľaví jej svalom a kĺbom.

Ako tieto bicykle udržiavať? Postarajú sa o ne v každom dobrom bicyklovom servise. Prezrú a ošetria reťaze, dofúkajú duše, niekedy možno vymenia ložiská v motoroch či vymenia batérie. Cena elektrobicykla nie je malá, no keď si zrátate, koľko ušetríte oproti bežnému autu, starosti sa hneď vyparia.