V čase od polovice mája približne do konca augusta nastáva akési „sťahovanie národov,“ keďže mnohí z vás cestujú za vysokými teplotami, ostrým slnkom, horúcim pieskom a tmavými krásnymi mužmi. Elegantné spojenie všetkých týchto spomenutých prvkom môžete objaviť, zažiť a preskúmať v krajine kávy, domácich Kurdov či islamského náboženstva.

Turecko je krajina rozprestierajúca sa na dvoch kontinentov, a to v časti juhovýchodnej Ázie a na európskom Balkánskom polostrove. Aj keď bezpečnostná situácia v krajine nie je na najvyššej úrovni, na dovolenkujúcich nemá absolútne nijaký vplyv ani dopad, a teda nie je najmenší dôvod mať strach z pobytu v krajine. V hlavných turistických centrách je bezpečnostná otázka úplne vyriešená a čas strávený v nich sa zaobíde určite bez akýchkoľvek problémov.

Pláže ako z obrázkov
Dovolenka Turecko vás môže zaujať svojimi početnými plážami, ktorými Turecko priam srší. K jednej z najkrajších a najznámejších pláži patrí Kleopatrina pláž, ktorá sa legendou spája s menom egyptskej kráľovnej Kleopatri. Tá podľa nej nechcela položiť svoje nohy na inú, ako egyptskú zem a tak sem museli jej poddaní nanosiť množstvo piesku z pláží v Egypte, aby sa po tureckej pláži vôbec prešla.

Kleopatrina pláž je situovaná v oblasti Tureckej riviéry na pobreží Stredozemného mora, ktorá sa rozprestiera medzi známymi mestami Turecka Side, Alanya a Antalya. Samozrejme, nie je to jediná pláž, ktorá má atribúty krásnej, veľkej a čistej oblasti, a teda pohľad aj na ostatné pláže ležiace na riviére pripomínajú miesta z Karibiku a preto by bolo hriechom niekedy túto známu oblasť Turecka nenavšíviť.

Lepšie raz vidieť
Každému, kto na dovolenky pravidelne chodí, vie, že pobyty v Turecku nie sú najlacnejšie, a teda si ich nemôže ani každý dovoliť. Tí, ktorí sa odhodlajú pre zaplatenie a určenie presného termínu svojej dovolenky už v zimnom období, ušetria niekoľko percent z plnej sumy. No niektorí nevedia dopredu možný termín odchodu, a teda si nemôžu dovolenku kúpiť v takzvanom first minute. Pre túto skupinu ľudí sú viac ako prijateľné last minute dovolenky, pri ktorých sa v ideálnych prípadoch dá ušetriť aj polovica z pôvodnej ceny zájazdu, čo pri ceste do Turecka môže byť naozaj výhodné.

V priebehu vašej dovolenky v Turecku môže nastať veľký problém pre neznalcov tureckého jazyka. V prípade návštevy mesta je prekladateľ alebo domáci sprievodca nevyhnutný. Počas pobytu v hotelovom komplexe však nemusíte mať strach, ak pri vás nie je nikto so znalosťou turečtiny, pretože nie je problém dohovoriť sa niektorým so svetovo rozšírených jazykov ako je angličtina, ruština či nemčina.

Ani v Turecku nie sú výnimkou početné možnosti pre fakultatívne výlety. Pre rodiny s deťmi bude určite zaujímavé delfinárium či akvapark, no nemali by ste pohrdnúť ani safari alebo plavbou loďou s mnohými zastávkami na zaujímavých miestach. Atraktívnymi tipmi na výlet pre vás môžu byť návštevy či už hlavného mesta Turecka Ankary, najznámejších dovolenkových destinácii a historických miest, alebo susedného malého židovského štátu Izrael.

Foto na titulke: SXC.hu, ozveri

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!