Každá osobnosť, každý človek je individuálny, špeciálny a má svoj vlastný štýl, za ktorý by ho nemal nikto súdiť, pokiaľ neohrozuje a neovplyvňuje nikoho iného. Bohužiaľ, pravda je taká, že na Slovensku ešte spoločnosť a mentalita ľudí nie je pripravená na takú voľnosť v osobitnom štýle. Extravagancia sa však čoraz viac dostáva do ulíc a stále viac influencerov propaguje netradičné štýly v obliekaní či celkovej móde.

Začína to pri vlasoch

Vlasy zrejme najviac podliehajú extravagancii, pretože je veľmi jednoduché si s nimi niečo urobiť a v prípade, že to nevyjde, môžete to zmeniť. Nie je problém nafarbiť či ostrihať si vlasy v inom ako zvyčajnom štýle. Ak chcete vystúpiť z radu a odlíšiť sa, no nemáte dostatok odvahy, tak práve dočasná zmena farby vlasov môže byť pre vás skvelým tipom. Vydrží len niekoľko umytí a dá vám tak možnosť o pár týždňov vrátiť sa na pôvodnú alebo môžete vybrať ďalšiu farbu. Strih vlasov môže tiež zájsť do extravagancie, ale tu už pozor, aby ste neoľutovali.

Pokračuje to nechtami a make upom

Nechty sú ešte zrejme jednoduchšie na extravagantnú zmenu ako vlasy, lebo tie si viete nalakovať, ozdobiť a zmeniť sama v priebehu pár hodín. Ak chcete zaujať či prilákať pozornosť, tak aj gélové nechty s rôznymi nálepkami či aplikáciami vám pomôžu. Extravagantný make up však dokáže pobúriť zrejme najviac. Výrazné mihalnice s netradičným make upom vás odlíši. Inšpiráciu nájdete na sociálnych sieťach u módnych blogeriek, ktoré sa venujú aj takýmto tutoriálom alebo aspoň majú fotografie s extravagantným líčením.

Končí to oblečením

Na extravagantnú módu už musíte mať poriadnu odvahu, lebo si môžete byť isté, že pritiahnete množstvo pohľadov, a to nielen tých obdivných. Na toto sa musíte pripraviť a ak naozaj cítite potrebu sa odlíšiť, verte tomu. Vaše sebavedomie je to, čo vám dodá na šarme a to, čo si myslia ľudia okolo vás nemusí zaujímať. Hlavne, že vy sa cítite skvele.

Foto: pixabay.com