Už počas útleho detstva ste ako plavovlasé dievčatko snívali o ryšavých kučerách či havraních vlasoch. Splnenie vášho želania však bolo otázkou budúcnosti. Prešlo zopár rokov a vy ste sa rozhodli zmenu farby vlasov uskutočniť. Predtým ako pristúpite k samotnej realizácii tohto kroku je potrebné ozrejmiť si niekoľko dôležitých skutočností.

Trh nám ponúka farby na vlasy rôznych odtieňov a intenzity. Najčastejšie sú rozdelené do troch hlavných kategórií. Permanentné farby sú trvácne, dokonale kryjú šediny, obsahujú látky, ktoré zabraňujú vymývaniu a vlasom dodávajú lesk. Prechod k pôvodnej farbe alebo inému odtieňu býva náročnejší. Obsahujú peroxid vodíka, fenyléndiamíny, rezorcinol a amoniak a látky, ktoré vlasy vyživujú a pomáhajú im zregenerovať sa.  Tónovacie šampóny, ktoré vydržia niekoľko umytí sú vhodné na špeciálne príležitosti alebo slúžia ako test pred nanesením permanentnej farby. Tretiu skupinu tvoria farby, ktorých životnosť je niekoľko týždňov.

Výber správnej farby závisí od toho, či chcete dočasnú alebo trvalejšiu zmenu. Do úvahy treba vziať kvalitu vašich vlasov. Nie je vhodné farbiť príliš poškodené a suché vlasy. Ak sa chystáte na radikálnejšiu zmenu, odporúča sa meniť farbu vlasov postupne, vždy len o jeden alebo dva odtiene. Aspoň týždeň pred samotným farbením nie je vhodné používať balzamy na vlasy, kondicionéry, masky, pretože narúšajú výsledný efekt a trvanlivosť farby.

Pred samotnou aplikáciou farby je potrebné prečítať si bezpečnostné pokyny a návod na použitie. Väčšina výrobcov upozorňuje na dôležitosť testu kožnej znášanlivosti. Naša koža by mohla na látky obsiahnuté vo farbe reagovať podráždením alebo vyrážkami. Balenie obsahuje vrecúško s vyvíjacou emulziou, farbiacu tubu, ochranné rukavice a spravidla aj balzam alebo kúru na vlasy. Pri modernejších farbách netreba farbiacu emulziu a farbu rozmiešavať v miske, ale stačí farbu vytlačiť do fľaštičky s emulziou. Pri aplikácii farby treba rozlišovať, či ide o úplné zafarbenie alebo farbenie odrastených vlasov.
Pri prvom farbení sa farba nanáša po celej dĺžke vlasov štetcom, začíname pár centimetrov od korienkov a až v závere dofarbíme vlasy pri korienkoch.

Doba pôsobenia je dvadsať až tridsať minút v závislosti od odtieňa. Farbenie odrastených vlasov začíname od častí, ktoré sú nezafarbené. Doba pôsobenia trvá tri štvrtiny času celkového pôsobenia. Nakoniec farbu nanesieme pomocou hrebeňa aj na ostatné časti vlasov a necháme pôsobiť zvyšný čas. Nakoniec treba vlasy opláchnuť. Kaderníci uvádzajú, že je vhodné vlasy nielen  dôkladne opláchnuť vodou, ale použiť aj šampón na farbené vlasy a až potom naniesť balzam.

Farbené vlasy vyžadujú náročnejšiu starostlivosť, pokiaľ ich chcete udržať zdravé a krásne. Používať treba špeciálnu vlasovú kozmetiku na farbené vlasy a minimálne raz do týždňa nanášať výživné a regenerujúce masky.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!