Potrebujete zmenu? Zdá sa vám interiér vašej domácnosti fádny a hľadáte spôsob ako ho oživiť? Máme pre vás riešenie. Nemyslíme rekonštrukciu vášho bytu či domu, ani investovanie do nového nábytku. Zmena, ktorú máme na mysli nie je priveľmi nákladná a s troškou šikovnosti ju zvládne každý. Tak teda zoberte do ruky štetec a farbu a pustite sa do toho. Áno, myslíme farebnú zmenu pre vaše steny. Možno sa to nezdá, ale farby dokážu zázraky. Dokážu opticky zväčšiť miestnosti alebo taktiež presvetliť tmavšie kúty vašej domácnosti. Známy je aj fakt, že farby ovplyvňujú naše správanie a emócie. Odborníci dokonca tvrdia, že majú vplyv na medziľudské vzťahy.

Taktiež v tomto prípade sa treba držať zásady, všetko s mierou. Určite to netreba preháňať s intenzívnymi, krikľavými odtieňmi. Reč je o červenej farbe. Na jednej strane táto farba symbolizuje vášeň a lásku, no na strane druhej pôsobí až príliš agresívne. V tomto prípade odporúčame zvoliť červenú ako farbu bytových doplnkov. Červená vo vašej spálni by mala zlepšiť váš sexuálny život. Ak táto farba bude prevládať vo vašej kuchyni zvýši sa vám chuť do jedla. Spálňa je najosobnejšou izbou v domácnosti. Odporúčajú sa teplé zemité farby alebo taktiež jemné pastelové. V súčasnosti sú najpoužívanejšie farby oranžová a žltá. Obe dokážu presvetliť miestnosť a pôsobia sviežo a hravo. Opäť však platí, že priveľmi intenzívne odtiene týchto farieb môžu na niekoho pôsobiť agresívne preto odporúčame voliť jemnejšie odtiene. Najpoužívanejšou farbou v kúpeľni je modrá. To však nie je pravidlom. Čo tak studená fialová alebo kombinácia teplej zelenej a hnedej? Určite sa nebojte experimentovať, často by vás prekvapil výsledný efekt. V pracovni by mali prevládať neutrálne farby. Dôvodom je, že práve tieto farby pomáhajú k lepšiemu sústredeniu a zbytočne neodvádzajú pozornosť. Naopak výraznejšie farby podporujú tvorivosť a kreativitu. Po dlhšej odmlke sa vracajú do módy staré dobré tapety. Netapetujú sa už všetky steny ako kedysi, ale iba časť miestnosti. Tapety môžu byť vzorované alebo jednofarebné. Odvážnejší môžu siahnuť po kvetinových vzoroch alebo geometrických tvaroch či asymetrii. Veľké vzory opticky zmenšujú miestnosť, naopak malé vzory vytvárajú ilúziu väčšieho priestoru. Rozhodnutie závisí iba od vás a vášho vkusu. Určite však izbu oživíte a dodáte jej šmrnc.

Málo práce, veľký efekt. S troškou šikovnosti a nápadov môžete týmito spôsobmi radikálne zmeniť vzhľad vašej domácnosti.