Každoročne sa už od roku 1946 vo francúzskom meste Cannes koná filmový festival, ktorý je, samozrejme, predstavením toho najlepšieho vyprodukovaného na filmových doskách za uplynulý rok. Avšak, na červenom koberci sa svetové celebrity chcú ukázať v tom najkrajšom svetle, pretože celý mediálny svet má oči otvorené. Herci siahajú po kúskoch z dielne módnych domov svetových značiek a kritické oči módnych expertov len čakajú na faux-pas. Elegancia, extravagantnosť a trefy do čierneho však na filmovom festivale v Cannes prevládajú.

Dámy oblečené v tisícoch eur

Tohtoročný festival v Cannes je už sedemdesiatym ročníkom a na červenom koberci sa najmä dámy ukazujú v róbach, ktoré sú hodné niekoľkých tisícov eur a sú na nich mená tých najznámejších módnych návrhárov. Najčastejšie sa na filmovom festivale v Cannes ukazujú dámy v dlhých róbach, často sme mohli vidieť bočné švy, ktoré odhaľujú nohy.

V pamäti vám mohla utkvieť krásna róba hollywoodskej herečky Blake Lively z roku 2014 z módneho domu Gucci v bordovej farbe, ktorá zmyselne zakryla dekolt, ale na druhej strane odhalila sexy nohy, no vôbec nie vulgárne.

Extravagancia

Dámy sa objavujú aj v extravagantných róbach , čo môže byť dobrým krokom alebo doslova skokom do neznáma.

Pamätáte si sexy čipkované čierne šaty s dlhými rukávmi krásnej Carz Delevigne z roku 2013? Zvolila veľmi odvážny výstrih, ale spravila veľmi dobre!

Herečka Natalie Portman v roku 2006 v Cannes stavila na extravagantné biele šaty nad kolená s volánovou sukňou a odhaleným ramenom. Skvelé, Natalie!

Najčastejšia farba, ktorá sa objavuje na červenom koberci je, samozrejme, čierna. Staviť na istotu sa vypláca, ale čoraz viac sa dámy odhodlajú na farebnú zmenu. Napríklad tento rok sa objavila Sara Sampaio v honosných červených šatách s hlbokým dekoltovým výstrihom, Hailey Baldwin zvolila fialové šaty s vlečkou. V jemných nežných šatách v pastelových farbách zažiarila tento rok aj Naomie Harris.

Na záver tohto článku prikladáme skvelú infografiku, na ktorej sú analyzované slávnostné róby víťaziek za posledných 40. rokov.

Zdroj: shopalike.sk

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!