Povieme si: „… tie gélové nechty sú krásne, no nemôžem si to dovoliť, je to príliš drahé…“. Áno, v salónoch je to drahé a keď nám necht odpadne opäť utekáme do nechtového štúdia a opäť sú to ďalšie výdavky a stratený čas. Nie každá žena si môže dovoliť minúť na jedny gélové nechty 20 až 30 eur. My vieme poradiť, ako ušetriť v každom smere. Tým, že si budeme robiť gélové nechty doma, ušetríme čas a predovšetkým peniaze. Niet nad to, robiť si nechty v pohodlí domova a mať ich za neskutočných 5 eur.

Kladiete si otázku: „A čo zdobenie? Zvládnem to?“. Práve pre začínajúce nechtárky sú určené vodolepky na nechty. Nimi nechty jednoducho a krásne ozdobíme a s troškou glitrového prachu tiež vykúzlime peknučké nechtíky. Keď naberieme prax môžeme sa pustiť i do zložitejších zdobení.

V prípade, že naberieme odvahu a rozhodneme sa pre domáce gélové nechty, budeme potrebovať základné produkty a pomôcky, ktoré sú dostupné vo výhodných sadách na gélové nechty, s ktorými ušetríte desiatky eur. No pri kúpe sady na gélové nechty na nás číha niekoľko nástrah.

Sady na gélové nechty bez UV lampy

Samozrejme každý chce ušetriť a často sa necháme zlákať na lacné sady, kde chýba UV lampa. Takáto sada je ozaj cenovo lákavá, no je potrebné si uvedomiť, že UV lampu bezpodmienečne potrebujeme. A keď si zrátame sumu za materiál a UV lampu spolu, zistíme, že neide o výhodnú kúpu. Samotná UV lampa je totiž z celej sady najdrahšia, preto sa určite oplatí zakúpiť si sadu už aj s UV lampou.

Nie každá sada bez UV lampy je na gélové nechty. Nechty sa predlžujú i akrylom a na akrylové nechty UV lampa nieje potrebná. Často však sú akrylové sady zámerne označované, ako lacné gélové sady, čím chcú predajcovia doslova nalákať ľudí. Preto pozor! Ak je v sade UV gél na nechty a UV lampa tak je to určite gélová sada. No ak je v sade akryl na nechty a acrylic liquid (tvrdidlo na akryl), tak ide s istotou o akrylovú sadu.

Kompletná sada na gélové nechty

Ak sa rozhodneme zakúpiť gélovú sadu na nechty, väčšinou porovnávame fotografie a to čo je na nich zobrazené. Nerobme túto chybu ako väčšina a vyhneme sa nepríjemnému sklamaniu. Každý seriózny nechtový obchod má pri sade uvedené, čo vlastne obsahuje. Riaďte sa týmito informáciami a sady porovnávajte nie podľa obrázkov, ktoré sú príliš často len ilustratívne a nezobrazujú skutočnosť, ale podľa výkonu UV lampy, či objemu a počtu UV gélov, podľa objemu čističa gélu (cleanera), počtu nechtových tipov… .

Pri porovnávaní UV gélov môžete natrafiť na menší problém. Niektoré obchody uvádzajú hmotnosť gélu iné zas objem. Ako sa v tom vyznať? Celkom jednoducho. 5 ml UV gél má hmotnosť cca 10 g, 15 ml gél má cca 30 g, no 30 ml gél má cca 50-60 g. Hmotnosť je približne dvojnásobkom objemu.

Keď budeme porovnávať UV lampy, prvé čo si všimneme je počet žiaroviek a výkon. Jednožiarovková UV lampa má výkon 9W, čo je najnižší možný výkon na vytvrdnutie UV gélu a 4-žiarovková UV lampa 36W. Ďalším, dá sa povedať, vylepšením UV lampy je časovač, ktorý sleduje čas za nás a lampa sa po uplynutí času sama vypne. Taktiež sušička, senzory či digitálny display posúvajú danú UV lampu o kategóriu vyššie a takáto sada bude o niečo drahšia, no atraktívnejšia pre náročných.

Veľa druhov sád

Na trhu je množstvo nechtových sád. Každý nechtový shop má inú ponuku a je ťažké si vybrať. Preto je veľmi dôležité, aby sme vedeli čo chceme s nechtami robiť. Či si ich chceme predĺžiť, spevniť, alebo potrebujeme predĺžiť nechty v rekordne krátkom čase. Na každý zo spomínaných spôsobov existujú výhodné sady.

Na predĺženie nechtov UV gélom je ideálna malá, stredná či veľká sada na gélové nechty. Tieto sady sa líšia predovšetkým funkciami UV lámp a druhmi UV gélov.

Malá sada na gélové nechty, alebo gélová sada L je vhodná na domáce využitie pre vlastnú potrebu. Stredná sada, alebo gélová sada XL nájde využitie u domácej nechtárky, ktorá robí nechtíky aj kamarátkam. Ak si chcete zariadiť salón, najvhodnejšou sadou je veľká sada na gélové nechty, tzv. gélová sada XXL.

V prípade, že sme sa rozhodli spevniť svoje vlastné, prírodné nechty, najvhodnejšou je sada na prírodné nechty. V tejto sade sú BIO UV gély, ktoré tvrdnú v UV lampe. BIO UV gély, nechty spevnia a chránia pred nežiadúcimi vonkajšími vplyvmi. Nechty tak nezaťažujeme lepením tipov.

Čas nám každopádne ušetria akrylové nechty, pretože akryl netvrdne v UV lampe ale na vzduchu. Pri kúpe akrylovej sady si môžeme vybrať opäť z troch možností. Malá, stredná a veľká akrylová sada sa líšia počtom akrylov i ozdôb a líšia sa aj priloženými tekutými prípravkami.

Chýbajú vám inštruktážne videá?

Aký je postup pri modelovaní nechtov? Nieje to nič zložité, no aj tu platí “lepšie je raz vidieť ako sto krát počuť“. V prípade, že vám niekto povie ako robiť gélové nechty, zneje to veľmi zložito a mnohých to odradí. Dôvodom je, že mnohokrát ešte nepoznáme dané produkty a ich využitie. Preto je lepšie nájsť si vhodné video a postup si pozrieť. Dostupné sú i slovenské stránky, kde sú zverejnené video postupy ako pracovať s produktami v jednotlivých sadách, veď si skúste pozrieť www.sadananechty.sk.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor: Widerbergs

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!