Azda nikdy sa golf netešil tak veľkej obľube ako v súčasnosti. Počet jeho fanúšikov neustále rastie. V minulosti bol považovaný za šport „vyvolených“, avšak tie časy sú našťastie dávno preč. Tento kolektívny šport vznikol v Škótsku a odtiaľ sa rozšíril do celého sveta.

Aj vás fascinuje golf? S napätím pozeráte na dopad golfovej loptičky smerujúcej k vytúženej jamke? Tak prečo sa len pasívne pozerať, nechajte sa aj vy unášať týmto športom.

Jednou zo skvelých možností, ako sa naučiť základné pravidlá, sú golfové pobyty. Golfové pobyty sa stali súčasťou ponuky cestovných kancelárií a agentúr. Naučiť sa hrať golf už nie je nemožné. Skúsení inštruktori na vás čakajú doma na Slovensku a samozrejme aj v zahraničí. V zahraničí existujú dokonca golfové hotely a ich počet neustále rastie. Na Slovensku sa zatiaľ musíte uspokojiť s ubytovaním vo wellness hoteloch, ktoré ponúkajú špeciálne zľavy na hodiny golfu.

Ak už viete, že golf je pre vás to pravé, prečo ho nespojiť s relaxačným wellness pobytom v krásnom prostredí? Čas môžete efektívne tráviť v kruhu priateľov či nadšencov golfu na golfovom ihrisku. To však nie je všetko. Po vyčerpávajúcom tréningu nie je nič lepšie ako oddávať sa relaxu. Perličkový kúpeľ pôsobí ako balzam na unavené telo, k tomu skvelý zábal a masáž a ste znovu plní energie a nadšenia do ďalších tréningov.

Skvelou príležitosťou ako dopriať svojmu organizmu oddych a naučiť sa hrať golf sú svetoznáme maďarské kúpele Bükfürdö v Maďarsku. Kúpeľné mesto leží blízko hraníc s Rakúskom a disponuje 27. bazénmi. A to hlavné je, že si môžete zahrať golf na ihrisku, kde hrávajú profesionáli. Hovorí vám niečo názov Birdland Golf & Country Club? Ak ste milovníci golfu, viete, že ide o názov 18 jamkového golfového ihriska, ktoré bolo poctené návštevou golfových majstrov. Po náročnom dni môžete dosýta využívať služby miestnych kúpeľov. K dispozícii máte všetky druhy liečebných a wellness procedúr. Večer je stvorený na trávenie času účasťou na spoločenských a kultúrnych udalostiach, ktoré sa tu pravidelne konajú.

Ak vás neláka Maďarsko, navštívte Rakúsko, kde sú golfové pobyty poskytované na vysokej úrovni. Čakajú na vás špeciálne služby a profesionálny personál. Ak netúžite po ceste do zahraničia, vyberte si niektorý z pobytov na Slovensku. Určite si prídete na svoje.