Hazard, online kasína a ich vplyv na život človeka sa skloňuje v spoločnosti čím ďalej, tým viac. To, že gamblerským hrám prepadáva čoraz viac ľudí, je zrejme spôsobené najmä jednoduchou dostupnosťou hier na internete. Ľudia ťažko odolajú lákavým reklamám a skvelým ponukám, ktoré sľubujú tisíce za výhru na automatoch či v kartách. Aká je za tým ale naozaj pravda?

Marketing

Všetky vyskakujúce reklamy, banery, ktoré na vás blikajú a ponúkajú vám výhodnú či dokonca bezplatnú registráciu, dvojnásobnú výhru či bonusy, sú len marketingovým ťahom. Vy síce možno dostanete bonus, keď sa zaregistrujete, no po pár hrách zistíte, že ste minuli viac, ako bolo potrebné a už je problém na svete. O regulácii online kasín v susednom Česku ste už určite počuli, ale taktiež  je v platnosti aj nová regulácia v Česku aj pre hracie automaty, čo sťažuje hráčom hru a snaží sa eliminovať percento závislých ľudí.

Zákonom stanovené prekážky pre hráčov

Hrať a vôbec dostať sa k hraniu hazardných hier už nebude tak jednoduché, pretože okrem povinného overenia identity (a teda najmä veku), sa napríklad v prípade automatov zvýši čas medzi jednotlivými hrami až na tri sekundy. Aký to bude mať v Česku dopad, to bude jasné až po čase, keďže tento zákon o hazardných hrách vstúpil do platnosti len 1. januára 2017.

Zákon nevynecháva ani online blackjack u našich západných susedov, a teda pokrýva nielen samotné online kasína, ale aj konkrétne druhy hier. Ten si hráči live už nezahrajú. Hráči, samozrejme, nadšení nie sú a ani nebudú, ale práve táto zákonom stanovená regulácia môže ochrániť mladých a všetkých nezodpovedných hráčov od vzniku nechcenej závislosti, ktorá môže poznačiť život jedinca a aj celej jeho rodiny. Dúfajme teda, že Slovensko bude susednú Českú republiku v tomto príklade nasledovať a regulácií online kasín sa dočkáme čoskoro aj u nás.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!