Približne 60 dní, toľko voľných dní dostanú školáci počas letných prázdnin. Ak nechcete prečerpať so svojim partnerom všetku dovolenku len preto, aby ste vymysleli program pre vaše ratolesti, existuje skvelá možnosť, ktorú si deti zamilujú. Poznáte to, ako sa deti odvšadiaľ tešia domov? Tak tu to bude presne naopak – z domu sa budú tešiť do detského centra Brick by Brick, kde sa budú hrať a zároveň učiť. Ako to tu prebieha?

lego-674885_640

Zábava aj učenie s Legom

Istotne si pamätáte, ako ste pred 10 rokmi kúpili Lego stavebnicu a mohli ste z nej poskladať nielen to, čo bolo na obrázku krabice, ale milión ďalších vecí. A dnes? Dnes z Lega poskladáte takmer iba to, čo je na obale. Ale v Brick by Brick sa rozhodli vrátiť Legu jeho zašlú slávu a z tejto stavebnice tu skladajú všetko od výmyslu sveta – helikoptéry, zvieratká, technické vynálezy či architektúru. Učia sa hrou, čo je jedna z najlepších ciest, ako sa môže dieťa správny rozvíjať.

Ako tu prebieha program

Deti absolvujú program s lektorom, ktorý im na začiatku predstaví to, čo budú skladať. Môže to byť nejaký vynález, dopravný prostriedok, niečo z prírody či vesmíru. Najprv si o tejto téme povedia najdôležitejšie informácie a potom im ukáže výsledok toho, čo majú poskladať. Deti pracujú vo dvojici, vďaka čomu sa zlepšujú v kooperácii, majú pred sebou návod a z Lega skladajú daný predmet. Keď to majú hotové, skúsia si v praxi, či to naozaj funguje tak, ako im povedal lektor. Nie je to žiadne písanie rigoróznej práce, hoci sa vám to môže zdať náročné, deti to milujú.

Pre koho je Brick by Brick určený

V prvom rade je určený pre deti – od 2 do 14 rokov. Deti sú rozdelené na skupiny, takže sa nemôže stať, že by 14 ročný pracoval v tíme s 2 ročným dieťaťom. A zároveň existuje možnosť teambuildingu a programov aj pre dospelých. Počas letných prázdnin určite oceníte, že centrum Brick by Brick pripravuje pre deti aj denné tábory, dokonca tu môžete usporiadať aj narodeninovú oslavu. Chcete sa dozvedieť viac? Navštívte stránku Brickbybrick.sk.

Foto: pixabay.com