Pozvanie priateľov či usporiadanie oslavy si vyžaduje dokonalý priestor, v ktorom sa väčšina z prítomných bude cítiť útulne a zároveň vám bude v tichosti závidieť, v akej moderne zariadenej izbe môžete tráviť všetko svoj voľný čas. Práve obývačke kraľuje televízor, priestranná sedačka a konferenčný stolík. Je to jednoducho miestnosť, ktorá by vás mala vystihovať a prezentovať. Návštevy predsa zväčša netrávia čas vo vašej spálni alebo kuchyni. Dajte si preto na obývačke záležať.

Zamerajte sa na to, aby ste sa vo svojej „spoločenskej“ miestnosti cítili pohodlne a nemali pocit stiesnenej atmosféry. Na mieste, kde trávite najviac času sa musíte vedieť uvoľniť, oddýchnuť si a relaxovať. Aké farby by bolo teda dobré zvoliť si do obývačky? V žiadnom prípade nesiahajte po modrej alebo zelenej. Tieto farby sú studené a tak budú pôsobiť aj na vás. Červená je neprijateľná, no oranžová, biela v kombinácii s hnedou alebo slonovinová s čiernou budú vyzerať decentne, pokojne a moderne. Nekombinujte však príliš veľa farieb, tri sú tak akurát.

Nábytok, nie nadbytok

Minimalizmus. Štýl, v ktorom dominuje jednoduchosť, nápadité geometrické tvary a nie je prítomných mnoho farieb. Pokúste sa v takomto duchu zariadiť aj vašu obývačku, no nepreplňte ju. Ak nemáte predstavivosť a zmysel pre kombinácie, hľadajte obývacie zostavy, ktoré obsahujú kompletné zariadenie. Nemusíte sa tak trápiť, čo sa k čomu hodí a aký tvar ide k tomu ďalšiemu. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. Obývacie zostavy sú jednak lacnejšie ako nákup nábytku po jednotlivých kusoch a jednak sú zasadené do jednoliateho dizajnérskeho štýlu.

Myslite aj na to, že k nábytku budete musieť doladiť aj farby pohovky. Nájsť ideálne sedacie súpravy, ktoré vám môžu vyhovovať, je náročné nielen kvôli rôzne vysokým cenám, ale aj kvôli rozmerom alebo materiálu. Nepochybne uvítate takú sedačku, čo má aj úložný priestor a dá sa roztiahnuť. Rozjasniť nielen pohovky, ale aj celé priestory sa vám podarí s vankúšmi v slabšom odtieni farby pohovky alebo v pastelových odtieňoch. Hrajte sa s vašou predstavivosťou, skúšajte kombinovať a zariaďte si obývačku tak, aby sa páčila a vyhovovala hlavne vám.

Nevidíte, necítite

Jednoduchá rovnica. Ak v obývačke nemáte dostatok svetla, nebude sa ani cítiť príjemne. Nejedná sa však len o umelé osvetlenie, ale ide predovšetkým o denné svetlo. Obývačka má zväčša aj balkón a veľké okná, tak im doprajte, nech cez ne prúdi svetlo z vonku. Po zotmení alebo v zime využívajte aj príjemné osvetlenie zo sviečok a tlmených svetiel. Nielenže navodíte romantickú atmosféru, ale bude sa vám dobre čítať, pracovať či pozerať televízor. Vhodné sú lampy s regulovateľným svetlom a vy len nastavíte takú silu, akú práve k svojej činnosti potrebujete.

Práve spomínané sviečky majú hneď viacero výhod. Nielenže obývačku príjemne osvetlia, ale ju aj dokonale prevoňajú. Ostatní vám môžu len závidieť a dúfam, že ich budete do svojej krásnej, modernej a štýlovej obývačky pozývať aj častejšie.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!