Väčšinou sa každá z nás trápi nad tým, ako dosiahnuť krásnu pleť. Pri pravidelnej starostlivosti o pleť a telo často zabúdame na naše ruky. Pokožka rúk je počas dňa vystavená veľkej námahe. Celková záťaž je ešte vyššia počas zimných mesiacov. Ruky pravidelne umývame a vystavujeme horúcemu vzduchu sušiacich zariadení. Rovnako pokožke rúk neprospieva nosenie rukavíc z umelých materiálov. Nepriaznivé je striedanie studeného vzduchu vonku a tepla vo vykúrených budovách.

Čo robiť, aby naše ruky boli krásne aj počas vystrájanie zimného mrazu?
Najčastejšie nás počas zimy trápi suchá pokožka rúk. Ako jej však zabrániť? Všetko je o dobrých zvykoch, ktoré sa naučíme vykonávať so železnou pravidelnosťou. V prvom rade používajte mydlá, ktoré majú schopnosť pokožku zvlhčovať a dodávajú jej potrebné vitamíny. Pri sušení rúk využite bavlnený uterák prípadne papierové utierky. Ideálne je ruky natierať vyživujúcim denným krémom na ruky po každom umytí. Skvelou náhradou krému na ruky sú balzamy na ruky, ktoré sa ľahko rozotierajú a vstrebávajú. Už po pár dňoch a dodržiavaní týchto pravidiel uvidíte viditeľné výsledky. Na ruky blahodarne pôsobia produkty na ruky vyrobené z kamiliek, nechtíka, mandlí, aloe vera, mlieka alebo medu.

Kvalitné mydlá a krémy doplňte regeneračnými maskami na ruky
Vaše ruky sú vplyvom studeného počasia a zároveň prudko vykurovanými miestnosťami, vystavené veľkej námahe. Pokožka je suchá a občas sa objavujú aj drobné praskliny. Spomínanému nežiaducemu efektu zabránite používaním regeneračných masiek. Masky na ruky zakúpite v drogérii alebo si ich môžete vyrobiť doma.

Náš tip pre krásne a zdravé ruky
Stačí zmiešať polovicu kávovej lyžičky mandľového oleja a päť kvapiek citrónovej šťavy. Zmes pomalými krúživými pohybmi nanesieme na ruky. Výsledok je jasne viditeľný!

Parafínovú kúru budú vaše ruky milovať!
Nielen v zime, ale počas celého roka ocenia vaše ruky parafínové kúry na ruky. Zoženiete ich v každej dobrej drogérii. Stačí naniesť primeranú vrstvu na ruky, ktoré zahalíme horúcim uterákom. Praktickejšie je však použiť zohriate bavlnené kozmetické rukavice. Po stanovenej dobe pôsobenia zvyšky kúry odstránime a ruky ošetríme bežným spôsobom.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!